11. Jenerasyon işlemcili Asus Adolbook 13 2021 tanıtıldı

Asus geçen yıl dünyanın birinci metal gradyanlı dizüstü bilgisayarı olarak duyurduğu Asus Adolbook 14 modelini görücüye çıkartmıştı. Dizüstü bilgisayar rengiyle ve dizaynıyla dikkat çekerken tıpkı modelin 2021 versiyonunu duyurdu. Güncellenen donanım özellikleri ve yeni rengiyle birlikte epeyce dikkat çeken Asus Adolbook 13 2021 modelinin özelliklerine bir göz atalım.

Asus Adolbook 13 2021 özellikleri

Dizüstü bilgisayar geçen yıl da pembe rengiyle kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Asus, güncellenmiş tasarımı ve özellikleriyle düzenlediği aktiflikte yeni bilgisayarını tanıttı. Bilgisayarın en büyük özelliği elbette dünyanın birinci metal gradyan renkli dizüstü olması. Bilgisayar şık dizaynının altında argümanlı donanım özellikleri bulunuyor.

Asus imzalı yeni bilgisayarın ekranı 13.3 inç büyüklüğünde ve kullanıcılara FHD çözünürlük sunuluyor. Geniş bir renk gamına sahip olan bilgisayarda, sRGB renklerinin yüzde 100’ü bulunuyor. Bilgisayarın eleştirilebilecek tek yanı ise ekran gövde oranının yüzde 88 olması.

Bilgisayar, 11. Jenerasyon Intel Core i5 1135G7 işlemcisine sahip ve 16 GB LPDDR4X RAM ile destekleniyor. SSD tarafında ise 512 GB M2 SSD ile yüksek sürat performansı vadeden bilgisayarda özel bir fan sistemi bulunuyor. Cicada ismi verilen bu fan sistemi sayesinde üç basamaklı olarak soğuyabilen bilgisayar, güç kaybı yaşamadan süreçleri yapmayı sağlıyor. Dizüstünde ayrıyeten bünyesinde Harman Kardon stereo hoparlörlere mesken sahipliği yapıyor.

Aygıtta şu anda pek çok bilgisayarda olmayan ilişki çeşitliliği de sunuluyor. 3.5 mm kulaklık jakına yer verilen bilgisayarda birebir vakitte SD kart ve üç çeşit USB girişi bulunuyor. Bunun yanı sıra dizüstü PC’de HDMI girişine de yer verilmiş ve aygıtın yükünün 1.19 kilogram olduğunu belirtelim. 50 Wh’lık bataryası bulunan bilgisayarın açıklanan fiyatı 766 dolar oluyor. Türkiye’de satılıp satılmayacağı hakkında şimdi bir açıklama bulunmuyor fakat satılırsa pek de uygun fiyatlı olmayacağını söyleyebiliriz.