16 inç ekranlı Lenovo IdeaPad 5 Pro tanıtıldı

Yeni jenerasyon ve her segmente hitap eden eserleriyle bilinen Lenovo, IdeaPad serisinin yeni üyesini tanıttı. IdeaPad 5 Pro ismini alan eser, tıpkı vakitte teknoloji markasının da şimdiye dek ürettiği en güçlü IdeaPad unvanına sahip.

Lenovo IdeaPad serisinin en güçlüsü: IdeaPad 5 Pro

En güçlü IdeaPad olarak isimlendirilen Lenovo IdeaPad 5 Pro,  H serisi AMD Ryzen taşınabilir işlemci ve yeni kuşak teknolojiye sahip Nvidia Geforce RTX GPU‘lar ile yapılandırılabilir olarak karşımıza çıkıyor. Ayrıyeten yeni kuşak aygıt, 32 GB’a kadar DDR4 bellek ve 1TB’a kadar PCIe M.2 SSD depolama alanını da destekliyor.

Yeni jenerasyon IdeaPad ayrıyeten 16:10 ekranı ile 16 inç boyutundaki birinci IdeaPad dizüstü bilgisayar. Üretkenlik ve çoklu misyon açısından avantaj sağlayan aygıt, yüzde 90 ekran-gövde oranıyla da dikkat çekiyor.

16 inç boyutundaki ekran, 90 Hz bedelinde yenileme suratı ve 400 nit pahasında parlaklığa sahip. Ayrıyeten Lenovo, yeni IdeaPad’in evvelki kuşaklardan farklı olarak geliştirilmiş klavye ile kullanıcılara sunulacağını da belirtiyor.

Mart ayından itibaren Avrupa’ya gelmesi beklenen yeni kuşak dizüstü bilgisayar, Lenovo IdeaPad 5 Pro’nun 1.149. dolardan satışa sunulması bekleniyor.