18 Kilo Altından Tasarlanan PlayStation 5 Duyuruldu

Rus lüks tüketim markası Caviar, haberlerimize daha çok değerli mücevherler; altın, titanyum üzere bedelli madenler ile yine tasarlanmış özel üretim akıllı telefonlar ile bahis oluyor. Hatta kısa bir müddet evvel Caviar’ın şimdi tanıtılmayan Galaxy S21 Ultra için ultra lüks bir özel tasarım eseri duyurduğundan dahi bahsetmiştik.

Rus şirket bu sefer bir değişiklik yaparak özel tasarım bir akıllı telefon ile değil, oyun konsolu ile karşımıza çıktı. Caviar, Sony’nin “modem benzeri” dizaynını beğenmeyenler için oyunu bırakıp konsolun kendisine bakacağınız Golden Rock PlayStation 5‘i duyurdu.

Bir oyun konsolundan fazlası: Golden Rock PlayStation 5

Varsayım edebileceğiniz üzere Golden Rock PlayStation 5’in tüm özellikleri, özgün PlayStation 5 ile birebir. Fark, yepyeni PlayStation 5’in yanlarında bulunan beyaz plakaların, toplamda 18 kilogram yüke sahip olan 8 adet 18 ayar altın modülün oluşturduğu göz alıcı manzaradan ibaret.

Dahası Caviar, PlayStation 5’in ultra gösterişli dizaynının yalnız kalmaması için bir Golden Rock DualSense de tasarlamış durumda. Lakin altın kaplama bir oyun kolunu tutmak sıkıntı olacağı için DualSense’in tutma yerleri timsah derisi, dokunmatik yüzeyi ise altın kaplama olacak biçimde tasarlanmış.

Caviar, dünyanın en kıymetli PlayStation 5’i olması olası Golden Rock PlayStation 5 için şimdi bir fiyat etiketi açıklamadı. Fakat altının kilogram kıymetini düşünecek olursak 900 bin dolar civarında bir fiyat etiketine sahip olacağını kestirim edebiliriz. PlayStation 5 için böylesine yüksek bir fiyat etiketini kaç kişi ödemek ister, bu sorunun karşılığını öğrenmek pek mümkün olmayacak üzere.