1998 Yılında Geliştirilmeye Başlayan PS1 Oyunu Tamamlandı

Japonya’da çalışmalarını sürdüren bir oyun geliştirme grubu, 1998 yılında PlayStation 1 için yeni bir oyun çalışması başlatmıştı. 8 ay boyunca ağır bir biçimde devam eden çalışmalar, bir müddet sonra bilinmeyen bir nedenden dolayı yarıda kalmıştı. “Magic Castle” isimli bu oyun, tam 23 yıl sonra tamamlanarak konsol sahiplerinin beğenisine sunuldu.

O yıllarda geliştirici takımın bir kesimi olan “PIROWO”, bir müddet evvel Magic Castle‘ın kaynak kodlarına erişmeyi başardı. Bu kodlar üzerinde çalışarak oyunu tamamlamayı başaran geliştirici, Magic Castle’a günümüz teknolojilerinden de dokunuşlar ekledi. Böylece oyun hem retro bir görünüme sahip olurken hem de özelleştirilebilir bir arayüz ile yeni kuşak müziklere sahip olmuş oldu.

İşte 1998 yılında geliştirilen o oyundan bir manzara

Üstteki ekran imgesi, 1990’lı yıllarda tanınan olan medya formatı VHS’den alıntı. Yani imajın bu kadar kalitesiz olmasının nedeni tam olarak bu. Ayrıyeten oyunun genel grafiğine de çok dokunulmadı. Yani dileyen oyuncular, 2021 yılında bu grafiklere sahip bir oyunun neler sunabileceğini deneyimleyebilirler.

Magic Castle, inanması güç olsa da bir RPG oyunu. Tuzak ve canavarlarla dolu olan bir platforma düştüğünüz oyunda yapmanız gereken tek şey, hayatta kalmaya çalışmak. Karşısınıza çıkan düşman ögelerini alt ederek karakterinizi geliştiriyor ve tüm süreci tamamlamaya çalışıyorsunuz. Şayet sizler de sahip olduğunuz eski PlayStation modellerinde bu oyunu oynamak isterseniz, burada bulunan ilişkiyi kullanabilirsiniz.

İşte oyun için hazırlanmış bir görüntü