2021 MacBook Pro SD Kart Girişi İle Gelebilir

Apple tarafından bu yılın ikinci çeyreğinde 14.1 inç ve 16 inç ekran boyutuna sahip yeni MacBook Pro modellerinin sunulması bekleniyor. Yenilenen tasarım, küçük LED ekran ve ARM tabanlı Apple Silicon işlemci ile gelecek modellerde MagSafe ve kimi öbür ilişkilerin da geri döneceği söyleniyor. Ek olarak tezler, 2021 MacBook Pro modellerinin SD kart girişine de sahip olacağı tarafında.

2016 yılından bu yana MacBook Pro serisinde SD kart okuyucuya yer verilmediğini hatırlatalım. Bunun yerine kullanıcılara yalnızca Thunderbolt 3 irtibat noktaları sunulmuştu ve daha fazla aksesuar taşınması gerekmişti.

Bir sonraki Apple işlemcisinin 12 çekirdekli olacağı da söylentiler ortasında. Bu da haliyle 5 nm 8 çekirdekli M1 yongasından daha güçlü olacağı manasına geliyor. Daha fazla performans, yaratıcı profesyonellerin dört gözle bekleyeceği bir gelişmeyken bir SD kart yuvası eklemek buna katkı sağlayacak cinsten.

Yeni modellerde de USB 4 temas noktalarını görmeyi bekleyebiliriz. Apple’ın üretim maliyetlerini düşürmek ve MacBook Pro modellerini fiyat açısından daha cazip hale getirmek için Touch Bar‘ı da çıkaracağı söyleniyor.