2021 Model MacBook Pro Modelleri İle Touch Bar Kaldırılabilir

2021 model MacBook Pro hakkında yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Daha evvelce paylaşılan raporlarla birlikte sık sık gündeme gelen yeni MacBook Pro modelleri, artık de Ming-Chi Kuo tarafından yayınlanan raporla birlikte yeninden gündeme geldi.

Ming-Chi Kuo‘nun Apple’a yakın kaynaklarca elde ettiği bilgilere nazaran, Apple’ın önümüzdeki periyotlarda tanıtacağı MacBook Pro modellerinde bilhassa tasarımsal manada kimi radikal değişikliklere gideceğini belirtiliyor. Bu kısımdaysa yeni MacBook Pro modellerinde Touch Bar’a yer verilmeyeceğini de söyleyen Kuo, tıpkı vakitte yeni jenerasyon modellerin daha keskin kenarlara konut sahipliği yapacağını da tabir ediyor.


Tasarım açısından kimi yeniliklerle birlikte gelecek olan modellerde ayrıyeten MagSafe güç adaptörüne de yer verileceği Kuo tarafınca söyleniyor. Kuo, bu kısımda ise bahsi geçen MagSafe güç adaptörünün her iki tarafında da USB-C çıkışına yer verileceğine de bilhassa dikkat çekiyor.

Şimdilik, yeni jenerasyon modellerin tam olarak ne vakit satışa sunulacağıyla ilgili rastgele bir resmi açıklama yapılmadı. Fakat, şirkete yakın kaynaklar bahsi geçen modellerin 2021’in üçüncü çeyreğinde satışa sunulabileceğini kestirim ediyorlar.