2021 yılı minimum fiyat sayısı açıklandı! İşte birinci reaksiyonlar

Bir müddettir toplumsal medyanın gündeminde olan 2021 minimum fiyat sayısı bugün gerçekleştirilen 4. toplantı sonunda belirlendi. İşte toplumsal medyadan birinci tepkiler!

2021 yılı taban fiyat sayısı açıklandı!

Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, 2021’de geçerli olacak taban fiyat sayısını brüt 3 bin 577 lira 50 kuruş, net 2 bin 825 lira 90 kuruş olarak açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), minimum fiyat için aylık 2.792 TL’nin uygun olacağını açıklamıştı. Minimum fiyat kurulunda yer alan Türkiye Emekçi Sendikaları Konfederasyonu (Türk-İş) ise minimum fiyat kesintilerinin kaldırılmasını ve minimum fiyatın en az 3.000 TL olmasını önermişti.

Taban fiyat komitesinde devlet yetkilileri, personeller ismine Türk-İş ve Türkiye Patron Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) temsilcileri yer alıyor. 15 kişinin yer aldığı kurul, oy birliği ile taban fiyatı belirliyor.

Şura toplantısı akabinde Aile, Çalışma ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yeni minimum fiyatı açıkladı. Açıklanan ölçü sonrasında ekonomistlerin yorumları toplumsal medyada gündem oldu.

Güncelleniyor..