220 Milyon Dolarlık Dijital Kasanın Şifresi Unutuldu

Bildiğiniz üzere kripto piyasası üzerinde yatırım yapan birçok kullanıcı, Bitcoin üzere kıymetli kripto para ünitelerini dijital şifreler ile koruyor. Bu şifrelerin unutulması, yatırımcıları önemli oranlarda ziyana uğratabiliyor.

San Francisco’da yaşayan Stefan Thomas isimli bir kişinin de başına tam olarak bu türlü bir olay geldi. Thomas, içerisinde 220 milyon dolar pahasında Bitcoin’in bulunduğu dijital kasanın şifresini unuttu.

Thomas, şifreyi bulamazsa 220 milyon dolar kaybedecek

Bitcoin’lerini IronKey isimli bir dijital kasada saklayan Thomas, yıllar evvel bir kağıda yazdığı şifreleri kaybetti. Sahip olduğu 7 bin 2 adet Bitcoin, Thomas’ın hazırlamış olduğu Bitcoin Nedir? isimli bir görüntüden ötürü ona ikram edilmişti.

IronKey, kullanıcılara şifreyi girebilmeleri için 10 hak tanıyor ve Thomas bu haklardan 8’ini çoktan kullandı bile. Daha evvel kullandığı tüm formülasyonları denediğini belirten Thomas, şu sözlerde bulundu; “Yatağa uzanıp düşünürdüm, sonra yeni bir stratejiyle bilgisayara giderdim, işe yaramazdı ve tekrar çaresiz kalırdım.” Thomas’ın 220 milyon kıymetindeki dijital kasasına ulaşabilmesi için son 2 hakkı kaldı.