25 İnç E-Mürekkep Monitör: Dasung Paperlike 253

Amazon Kindle üzere e-kitap okuyucularda uzun vakittir kullanılan e-mürekkep (e-ink) teknolojisi bu kez kendisine 25.3 inç boyutundaki Dasung Papelike 253 e-mürekkep monitörde yer buldu. Modelin şimdiye kadarkilerin en büyüğü olması dikkat çekiyor.

Mavi ışık, parlama yahut art ışık olmayan monitör sayesinde bilgisayar kullanırken göz sıkıntıları yaşayanlara, gözleri gelişen çocuklara ve gençlere, kuru ve yorgun gözlerden muzdarip yaşlı insanlara ve ofis çalışanlarına yarar sağlanmış oluyor.

Paperlike 253 monitör, 3200 x 1800 çözünürlük sunarken onu standart monitör boyutlarına yaklaştıran 25.3 inç boyutunda bir boyutla geliyor. Eser öteki e-mürekkep ekranlarda olduğu üzere, ortam ışığını yansıtıyor. Monitörün dezavantajı ise, sırf 16 gri tonu gösterebilmesi ve yenileme oranının beklediğiniz kadar düşük olması.

Alışılmış ki Dasung’un monitörü oyun oynamak ve görüntüler için değil. Monitör daha çok kodlama yapan ve ofis programlarını kullananlar için takdir edilebilir nitelikte. Eser fiyatı da şimdi belirli değil fakat 13.3 inçlik versiyonun 999 dolar olması fiyat konusunda bir nebze olsun fikir verebiliyor.

Dasung ayrıyeten, e-kitapları okumanın ötesinde, e-mürekkep kullanımını tabir eden Not-eReader 103 isimli 7.8 inçlik bir e-mürekkep Android tablet üretiyor. Bu tablet ile kullanıcılar internete göz atabiliyor ve YouTube, Facebook ve öbür uygulamaları yükleyebiliyor. Şirket ek olarak, ekranını yansıtmak yahut genişletmek için USB aracılığıyla bilgisayara takılan 13,3 inç e-mürekkep monitör de üretiyor.