Acer Chromebook Spin 514 Tanıtıldı

Acer en yeni Chromebook modelini duyurdu. Acer Chromebook Spin 514, AMD Ryzen 3000 C-Serisi taşınabilir işlemcisi ve AMD Radeon grafiklerinin yanı sıra, şık tasarımı ve uzun batarya müddeti ile dikkat çekiyor. Ek olarak, kurumsal kullanıcıları amaç alan bir Chromebook Enterprise Spin 514 modeli de mevcut durumda.

Chromebook Spin 514 Özellikleri

Dönüştürülebilir dizayna sahip Acer Chromebook modelleri askeri sınıf dayanıklılığa sahip. Bu dayanıklılık, anodize alüminyumdan yapılmış dış kasa tarafından sağlanıyor ve hem üst kapakta hem de dokunmatik yüzeyde elmas kesitli bir desen yer bulunuyor. Aygıtın dış kasası, 122 santimetreye kadar yükseklikten düşmelere dayanacak formda tasarlanmış ve 60 kilograma kadar aşağı hakikat bir kuvvete dayanma yeteneği sunuyor. Bu artırılmış dayanıklılık, Corning Gorilla Glass kullanılan ekran tarafından daha da güçlendiriliyor. Chromebook, 14 inç ekran boyutuna sahip ve yüzde 78 ekran/kasa oranına sahip.

Chromebook Spin 514, AMD Ryzen 7 3700C yahut Ryzen 5 3500C dört çekirdekli işlemci kullanan iki model sunuyor. Bu modellerin her ikisi de 14 inç ekrana güç sağlamak için AMD Radeon Vega grafiklerini kullanıyor.

Chromebook Spin 514, Kuzey Amerika’da Şubat 2021’de 480 dolardan satışa sunulacak. Enterprise modeli ise Mart ayı sonunda 750 dolar fiyatıyla kullanıcılarla buluşacak.