Acun Ilıcalı, Exxen’in Aylık Abonelik Fiyatını Açıkladı

Türkiye’nin en başarılı TV yapımcılarından biri olarak gösterilen Acun Ilıcalı, 1 Ocak prestijiyle yayın hayatına başlamaya hazırlanan dijital yayın platformu Exxen’in aylık abonelik fiyatını nihayet açıkladı. Yapılan açıklamaya nazaran Exxen’in aylık abonelik fiyatı 9,90 TL olacak ve birinci 7 gün fiyatsız deneme kampanyası ile gelecek.

Acun Ilıcalı, daha evvelki açıklamalarında Exxen’in bir reklamlı, bir de reklamsız olmak üzere iki başka abonelik paketine sahip olabileceğini belirtmişti. Instagram Kıssalar üzerinden yaptığı duyuruda tek bir aylık abonelik fiyatı duyuran Ilıcalı, bu fiyatın reklamlı paket için mi yoksa reklamsız üst paket için mi olduğu hakkında ise bilgi vermedi.

Geçtiğimiz günlerde ortaya atılan bir argüman, Exxen’in aylık abonelik fiyatının 7,99 TL olacağını öne sürmüştü. Acun Ilıcalı’nın Exxen ile ilgili son açıklamaları bu iddiayı boşa çıkarmış durumda. Ilıcalı’nın açıklaması, kelam konusu savdan yüksek bir abonelik fiyatına işaret etse de 9,90 TL’lik fiyatın pek çok kullanıcı için kabul edilebilir düzeyde olduğu düşünülüyor.

Dünyanın en tanınan dijital yayın platformu olan Netflix, Türkiye’de 17,99 TL’lik bir başlangıç fiyatına sahip. Yerli dijital yayın platformu BluTV ise 22,90 TL’lik bir aylık abonelik fiyatına sahip. Geçtiğimiz aylarda ülkemizde de hizmet vermeye başlayan Amazon Prime Görüntü ise 7,90 TL’lik fiyatı ile en uygun fiyatlı dijital yayın platformu pozisyonunda. Rakip platformların fiyatlarına ve mahallî içerik kütüphanesine baktığımızda pek çok ünlü ismi bir ortaya getirecek Exxen’in abonelik fiyatının hiç de üzücü olmadığını söylemek mümkün.

Exxen hakkında bilinen her şeyi anlattığımız görüntümüz