Amoung Us taşınabilir platformun tepesine oturdu

Geride bıraktığımız 2020 yılında çıkış yapan oyunlardan birisi hiç kuşkusuz Among Us oldu. Apptopia tarafından datalara nazaran Among Us, geçen yılın en çok indirilen taşınabilir oyunu unvanını eline geçirdi. Oyun ayrıca PUBG Mobile ve Roblox üzere güçlü rakipleri de geride bıraktı.

Among Us 2020 yılında taşınabilir platformun başkanı oldu

2020 yılı koronavirüs salgını sebebiyle tatsız geçse de, birçok kişi konutlara kapanılan periyotlarda oyun oynayarak vakit geçirmesini bildi. Bu oyunlardan biri de Among Us oldu. Uygulamalarla ilgili bilgileri paylaşan Apptopia’nın açıkladığı datalarda oyun,  dünya çapındaki öteki taşınabilir oyunlardan daha fazla indirildi. Yalnızca Amerika’da 41 milyon kullanıcının indirdiği oyun, dünyada ise 264 milyon sefer indirmeyle yılın en büyük çıkışını elde etti.

2018’de piyasaya sürülmesine karşın, geçtiğimiz yıla kadar tanınan bir pozisyonda olamayan oyun, özelikle salgınla kendini gösterdi. Bir uzay gemisinin içinde impostor (sahtekar) tarafından öldürülmeden evvel misyonları tamamlama mantığına dayan oyun, Twitch’in yayıncıları tarafından bir anda meşhur edildi. Kasım ayı datalarına bakıldığında, farklı platformlarda neredeyse yarım milyar kişinin oynadığı oyunun Xbox One, Xbox Series S ve Xbox Series X platformlarına da gelmesi planlanıyor.

Sıralamada ikinci sırayı Subway Surfers alırken, Garena Free Fire da üçüncü sırayı aldı. Son vakitlerde en az Among Us kadar olan PUBG Mobile ve Roblox da listede kendine yer bulmayı başardı.

FIRSAT ESERLERİ