Apple AirPods Max Pil Bitme Sorunu Şikayetleri Artıyor

Apple AirPods Max kullanıcıları, üst düzey kulaklıklarının pil bitme meselesinden şikayetçi. Kulaklığın bir gecede pil şarjını kaybettiğinden şikayet eden kullanıcılar, pil düzeyi yüzde 100 olsa bile AirPods Max’in tam dolu durumdan yüzde 1’e ve hatta yüzde 0’a düştüğünü paylaşıyor. Bu sorunun, Apple’ın kulaklıkları ultra düşük güç moduna geçiren resmi çantasına yerleştirilen kulaklıklarda bile meydana geldiği de bilgiler ortasında.

18 Aralık 2020 tarihinde üretici yazılımı güncellemesinin yayınlanmasından sonra sıkıntıların ortaya çıkmaya başlamasının muhtemel olduğu düşünülüyor. Ek olarak, AirPods Max pil bitme sorununun bir iPhone ile eşleştirildiğinde yaşanmadığını belirtiliyor. Sorun, şikayetlere bakılırsa kulaklığın Apple TV‘ye yahut Apple markalı olmayan bir aygıta bağlandığında meydana geliyor. Kimi kullanıcılar ise eseri yine başlatmaya zorlayarak sorunu çözebilmiş durumda. Bunun için turuncu ışığı görene kadar Digital Crown‘u ve gürültü denetim düğmesini basılı tutmanın gerektiğinin altını çizelim.

Bu pil boşaltma sıkıntısının ortadan kalkmasının bir öbür yolu da AirPods Max’i fabrika ayarlarına döndürmek. Bunu da durum ışığı beyaza dönene kadar Digital Crown ve gürültü denetim düğmesini basılı tutarak yapılması gerekiyor. Bunların süreksiz düzeltmeler olduğunu ve bu formüller sıkıntınızı çözmezse, önümüzdeki günlerde bir yazılım güncellemesi yayınlaması için büyük ölçüde Apple’ı beklemeniz gerektiğini unutmayın.

Apple’ın uygun fiyatlı AirPods Max modeli üzerinde çalışıyor olabileceğine dair söylentiler olduğunu da not olarak düşelim.