Apple İşlemcili iMac Mart’ta Tanıtılabilir

Apple, bildiğiniz üzere geçtiğimiz yıl M1 işlemcili MacBook Air, MacBook Pro ve Mac Küçük modellerini tanıtmıştı. M1 işlemcisi ile birlikte kullanıcıların dikkatini çekmeyi başaran Apple, artık de Apple işlemcili iMac modelli üzerinde çalışıyor.

Apple eserleriyle ilgili yapmış isabetli telaffuzlarla tanınan L0vetodream tarafınca paylaşılan gönderiye bakacak olursak, Apple’ın Mart ayında Apple işlemcili yeni iMac modelini duyurabileceğini görmekteyiz.

Hatırlarsanız, L0vetodream daha evvelce yeni dizayna sahip iMac modelinin 2021’in birinci çeyreğinde piyasaya sunulabileceğini sav etmişti. Bugün ise kelam konusu kaynağın, yeni jenerasyon iMac modelinin ne vakit tanıtılacağı ile ilgili birtakım bilgileri kullanıcılarla paylaştığını gözlemlemekteyiz.

Mart ayında tanıtılacağı ön görülen modelin ise, paylaşılan raporlara nazaran Apple’ın 5nm M1 işlemcisinden güç alan birinci masaüstü bilgisayar modeli olacağına da bilhassa dikkat çekiliyor. Şimdilik, bahsi geçen iMac modelinin özellikleri ile ilgili net bir şey bulunmuyor.

Lakin geçtiğimiz günlerde paylaşılan raporlarda, kelam konusu bu modelin A14T işlemcisinden güç alabileceği sav edilmişti. Bunun yanı sıra bir öbür raporda ise 2021 iMac modelinin Apple M2 işlemcisiyle bir arada gelebileceği de tabir edilmişti.

Tabi, çabucak üstte da belirtiğimiz üzere Apple’ın yeni jenerasyon iMac modelinin özellikleri ve tasarımı ile ilgili şimdi net bir bilgi bulunmuyor. Ama yeni jenerasyon model hakkında önümüzdeki günlerde daha fazla detayın gün yüzüne çıkartılması bekleniyor.