Apple İşlemcili Yeni MacBook Pro Modelleri Yılın İkinci Çeyreğinde Tanıtılabilir

Tayvanlı bir araştırma şirketi TrendForce tarafınca paylaşılan bir araştırmaya nazaran, Apple işlemcili yeni MacBook Pro modellerinin yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sürüleceği konuşuluyor. Bu modellerin ise 14 inç ve 16 inç MacBook Pro olacağı sav ediliyor.

Hatırlarsanız, Apple eserleriyle ilgili yapmış olduğu isabetli sızıntılarla tanınan Ming-Chi Kuo, Apple işlemcili 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerinin 2021’in ikinci yahut üçüncü çeyreğinde piyasaya sürülebileceğini ileri sürmüştü. Daha sonrasındaysa Kuo, bahsi geçen bu MacBook Pro modellerinin Küçük LED ekranlarla birlikte piyasaya sürülebileceğini de söz etmişti.


Apple işlemcili yeni MacBook Pro modelleri

Tüm bu argümanlar ortalıkta dolaşırken, TrendForce tarafınca paylaşılan son rapora nazaran, yeni jenerasyon MacBook Pro modellerinin yılın ikinci çeyreğinde piyasaya sürülebileceğini görmekteyiz. Birebir vakitte yayınlanan raporda, yeni MacBook Pro modelleriyle birlikte Apple işlemcilerinin de pazar hissesinin yüzde 7’ye kadar çıkması bekleniyor.

Ayrıyeten paylaşılan bir öteki raporda ise, Apple’ın 2021 yılı içerisinde yeni bir iMac Pro modeli üzerinde de çalıştığına dikkat çekiliyor. Şimdilik, Apple cephesinden hususla ilgili rastgele bir resmi açıklamanın yapılmadığını da belirtelim. Lakin son yaşanan gelişmeleri göz önünde bulunduracak olursak, Apple işlemcili MacBook Pro modellerinin en geç 2021’in ikinci çeyreğinde lanse edileceğini kestirim etmekteyiz.