Apple, MacOS Big Sur 11.2’yi Geliştiriciler İçin Yayınladı

Apple’ın dizüstü ve masaüstü Mac modelleri için geliştirdiği işletim sistemi MacOS‘un Big Sur 11.2 güncellemesi geliştiriciler için yayınlandı. An prestijiyle geliştiriciler, Sistem Tercihleri uygulamasındaki Yazılım Güncelleme menüsü üzerinden MacOS’un en yeni “beta” sürümünü indirebiliyorlar.

20D53 yapı numarasına sahip olan MacOS Big Sur 11.2, işletim sistemine yeni bir özellik getirmekten fazla kusur düzeltmeleri ve performans artışına odaklanıyor. Bilhassa Apple M1 işlemciye sahip olan Mac modelleri, yeni güncellemenin akabinde daha “başarılı” bir kullanıcı tecrübesi sunacaklar.

Apple tarafından yapılan açıklamalara nazaran MacOS Big Sur 11.2 ile birlikte gelen yenilikler şu formda:

  • Bluetooth güvenilirliği artırıldı.
  • M1 işlemcili Mac mini’nin HDMI-DVI dönüştürücü ile harici bir ekrana bağlanırken siyah ekran gösterme yanlışı giderildi.
  • Fotoğraflar uygulamasında Apple ProRAW fotoğraflarında düzenlemelerin kaydedilmemesi sorunu giderildi.
  • iCloud Drive Masaüstü ve Dokümanlar Klasörleri seçeneği devre dışı bırakıldıktan sonra iCloud Drive’ın kapanma sorunu giderildi.
  • Yönetici parolası girerken Sistem Tercihleri ​​kilidi açılmama sorunu giderildi.
  • Küre tuşuna basıldığında emoji ve sembollerin görüntülenememesi sorunu giderildi.

Apple, ekseriyetle yazılım güncellemeleriyle birlikte sunmuş olduğu yeniliklerin tamamını sürüm notlarında belirtmediğinden önümüzdeki günlerde MacOS Big Sur 11.2 güncellemesi ile gelmiş yeni özelliklerin keşfedildiğini görebiliriz.