Apple, Saklı Parti Yerlerini Gösteren Uygulamayı Yasakladı!

Dünyada pandemisinin tesiri devam ederken toplumsal aralık kurallarının devam ettirilmesi gerektiğinden Apple bâtın parti yerlerini gösteren Vybe Together’ın fişini çekti.

Vybe Together, kendini sıkça sorulan sorular sayfasında “Büyük partileri değil küçük toplantıları tanıtmak için tasarlanmış” bir uygulama olarak nitelendirse de resmi Instagram sayfasından yayınladıkları bu gönderiye nazaran pek o denli durmuyor. Resmen partilere davet niteliğinde atılan bu gönderiyle tanınan bu uygulamaya yansılar çığ üzere büyüdü. Bunun yanında New York Times gazetesinde muhabir olan Taylor Lorenz Twitter üzerinden Vybe Together ile paylaşım yapınca Apple harekete geçti.

Uygulamanın kurucu ortaklarından birinin verdiği röportajda ve uygulamanın birkaç bin kullanıcısının olduğunu söyledi. Uygulamayı App Store’dan kaldıranın da Apple olduğunu doğruladı.


Vybe Together

Akabinde bir daha eklenmemek üzere App Store’dan kaldırılan Vybe Together, resmi Instagram hesabından tabir yerindeyse Apple’a ateş püskürdü. App Store’a geri döneceklerini sıklıkla belirten Instagram gönderilerinde bulundular.

Vybe Together, ismi duyulmadan evvel App Store’da yalnızca 25 derecelendirmeye ve Instagram hesaplarında yalnızca 795 takipçileri vardı. Apple uygulamanın daha fazla kitlelere ulaşmadan gerekli süreçleri yapmasıyla bulaşın önüne bir nebze de olsa geçti diyebiliriz.