Asus ROG Phone 4 için beklenen süratli şarj özelliği

Asus oyuncular için özel olarak geliştirdiği ROG Phone serisi ile dikkat çekmeyi başarmıştı. Serinin yeni telefonu olarak beklenen Asus ROG Phone 4 için yeni bir özellik ortaya çıktı. Telefon şaşırılmayacağı üzere süratli şarj özelliğine sahip olacak. İşte yeni telefon hakkında ortaya çıkan bütün ayrıntılar:

Asus ROG Phone 4 için gelecek 65W süratli şarj takviyesi

3C sertifikasyon sitesinde karşımıza çıkan ROG Phone 4’ün bataryasına ek olarak elimizde pek bir özellik bulunmuyor. Yakın devirde tanıtılan telefonların pek birçoklarında süratli şarj takviyesi sunuluyor lakin oyuncular için geliştirilen telefonlarda bu özellik daha da değerli hale geliyor.

Oyun odaklı telefonların batarya kapasitesi çok daha büyük olduğu için süratli şarj desteklemediği takdirde hayli uzun müddet şarjda dolması gerekiyor. Bu da varsayım edebileceğiniz üzere hudut bozucu bir durum. Asus da yolda olan yeni akıllı telefon modeli için 65W süratli şarj dayanağı sunmaya karar vermiş görünüyor.

En son Weibo tarafında yayımlanan bir tanıtım görüntüsünde görünen telefon hakkında elimizde 5G irtibat dayanağıyla gelmesinin yanında en az 6.000 mAh üzere büyük bir batarya kapasitesiyle gelmesi bekleniyor. Bunun yanı sıra telefona güç verecek işlemci ise Snapdragon 888 olacak. Oyun oynayanlar için hayli değerli olan ekran yenileme suratının şimdi bilinmediği lakin en az 144 Hz olacağı söyleniyor.

FIRSAT ESERLERİ