Asus ROG Swift PG279QM Oyun Monitörü Duyuruldu

Asus tarafından CES 2021 etkinliğinde ROG Swift PG279Q oyun monitörün güncellenmiş modeli olan ROG Swift PG279QM duyuruldu. Pekala, Asus ROG Swift PG279QM özellikleri ile neler sunuyor?

Asus ROG Swift PG279QM Özellikleri

PG279QM oyun monitörü 27 inç büyüklüğünde ve 2560 x 1440 piksel çözünürlüğe sahip. Tazeleme oranı ise 240 Hz ile epey yüksek. Bu manada FPS ve yarış oyunları oynayanlar hayli mutlu olacak diyebiliriz. Griden griye reaksiyon mühleti ise 1 milisaniye.

Monitör, tazeleme oranını GPU tarafından oluşturulan karelerle eşleştiren NVIDIA G-SYNC teknolojisini destekliyor. Bu teknoloji, özel bir NVIDIA G-SYNC işlemci kullanıyor ve ekran yırtılması ya da takılma üzere kusurları ortadan kaldırıyor.

Ek olarak bu özel işlemci, NVIDIA Reflex Latency Analyzer takviyesi de getiriyor.

Asus, PG279QM için yüksek dinamik aralık (HDR) dayanağı ile birlikte daha canlı ve gerçekçi imgeler için geniş renk gamı sunmuş. Monitör, temel olarak sinematik içerikte kullanılan ve VESA Display HDR400 sertifikalı DCI-P3 renk gamının yüzde 95‘ini kapsıyor. Artta ise büyük ve Aura RGB LED‘ler ile aydınlatılmış bir ROG logosu yer alıyor.

Asus ROG Swift PG279QM Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Asus, ROG Swift PG279QM fiyatı ve çıkış tarihi konusunda şimdi rastgele bir ayrıntı paylaşmış değil.

Şirketin HDMI 2.1 takviyeli ASUS ROG Swift PG32UQ oyun monitörü de tanıttığını hatırlatalım.