Avrupa’nın en çok satan arabası belirli oldu

Güçlü geçen 2020 yılında, en çok satan araba belirli oldu. 2020 yılı, en çok Alman araba üreticisi Volkswagen’ın yüzünü güldürdü. Volkswagen, şiddetli başladığı 2020 yılını, yeni kuşak Golf modeli ile kurtarmışa benziyor.

Avrupa’nın en çok satan arabası VW Golf oldu

Volkswagen geçtiğimiz yıl, 134.000‘i Almanya’da olmak üzere, Avrupa genelinde toplam 312.000‘den fazla Golf sattı. Ekim ayında piyasaya sürdüğü Golf 8 ile satış sayılarını artıran Alman üretici, yılın son çeyreğinde atağa geçerek Avrupa satış rekorunu kırdı.

VW’nin, Avrupa’da edindiği muvaffakiyete ait açıklamalarda bulunan CEO Ralph Brandstatter, “Golf 8 ile evvelki kuşakların muvaffakiyet hikayesini sıkıntısız bir biçimde sürdürüyoruz. Araba birçok boyutta teknik standartları belirlemeye devam ediyor. Koronavirüsün ilkbaharda patlak vermesinden ötürü yeni başlayan piyasa lansmanını kesintiye uğrattı. Bu kesintinin akabinde, Golf’ün yılın ikinci yarısında yapması gereken çok şey vardı” dedi

VW CEO’su Brandstatter, 2020 yılında Avrupa’nın en çok satan arabası Golf ile ilgili açıklamalarına şöyle devam etti; “Bize güvenenen tüm müşterilerimize teşekkür etmek istiyorum. Lakin minnettarlığım koronavirüs krizinin sıkıntı koşullarında eksiksiz bir iş çıkaran tüm grubumuza de gidiyor” diye tabir etti.

Ayrıyeten VW Golf‘ün satış muvaffakiyetinin ardında GTI, GTD ve GTE performans modellerinin olduğu da düşünülüyor. 2020’de satılan her üç Golf’ten birini hibrit olması da, hibrit modellere olan yüksek talebi kanıtlıyor.

FIRSAT ESERLERİ