Ay, Jüpiter ve Satürn’de Eşsiz Bir Seyahate Çıkın

Kozmosun, keşfedilmeyi beklenen milyonlarca yıllık gizemi bulunuyor. Celestron 22084 NexStar 5 SLT Bilgisayar Donanımlı Teleskop sizleri, Ay’ın, Venüs’ün, Mars ve daha birçok gezegenin keşfine çıkarıyor. Teleskop, üstün kaliteli lensler, kullanıcı dostu bilgisayarlı arayüz ve sağlam tek çatallı kol kundağının eşsiz kombinasyonuyla gözlemciler için eşsiz bir keşif tecrübesi yaşatıyor.

Kullanım kolaylığı ve ışık toplama yeteneği

Celestron NexStar 5SLT, 1250 mm odak uzaklığına (f/10) sahip çok emelli teleskop olan 5 ”Schmidt-Cassegrain optik tüp ile birlikte geliyor. Patentli StarBright XLT kaplamalarla donatılan Celestron C5, kontrastı gözle görülür halde artırıyor. Kaplamalar, daha parlak derin uzay manzaraları için ışık iletimini artırıyor. Böylelikle Ay, gezegenler ve soluk bulutsulardaki ince detaylar bile ortaya çıkıyor. Celestron C5, taşınabilirlik, kullanım kolaylığı, ışık toplama yeteneği ve fiyat ortasında sıra dışı bir istikrar sağlıyor.

Tek tuşla otomatik denetim

Bilgisayarlı el kumandası, tek bir tuşa basarak 4 binden fazla gök cismi ortasından istediğinizi otomatik olarak gözlemlemenizi sağlıyor. NexStar + veritabanı 600’den fazla galaksi, 300 küme ve düzinelerce ikili yıldız içeriyor. Gökyüzü Tipi özelliği ve NexStar + el kumandası, vakte ve pozisyonunuza nazaran o anda görülebilen en düzgün gök cisimlerinin bir listesini otomatik olarak oluşturuyor.

Uzaydaki gezegenleri otomatik olarak buluyor

Tescilli SkyAlign hizalama özelliği, bilgisayarlı bir teleskobun kurulumunu ve kullanımını daha süratli ve kolay hale getiriyor. Teleskobu gökyüzündeki üç parlak gezegene yönelttiğinizde teleskop pozisyonunu üçgenleştiriyor ve gökyüzündeki öbür gezegenleri otomatik olarak bulabiliyor. Ay’ı yahut parlak gezegenleri referans almanıza imkan veren teknolojiyle yıldızların isimlerini dahi bilmenize gerek kalmıyor. PowerTank yahut 8 adet AA pil ile çalışabilen teleskop her yerde eşsiz keşiflere çıkmanızı sağlıyor.

Mall of İstanbul, Maltepe Piazza’daki Hobix mağazalarında ve www.hobix.com.tr internet adresinde bulabileceğiniz Celestron 22084 NexStar 5 SLT Bilgisayar Donanımlı Teleskop’un satış fiyatı ise 7.199 TL’dir.