Battlefield 6’yla İlgili Yeni Bilgiler Paylaşıldı

EA Games’in ‘Daha evvel görülmemiş ölçekte yeni bir Battlefield oyunu‘ olarak tanımladığı ve bu yıl sonbaharda oyun severler ile buluşturmaya hazırlandığı Battlefield 6′ya dair birinci bilgiler gelmeye başladı.

Call of Duty, Battlefield üzere pek çok seri için emniyetli bir kaynak olarak anılan Tom Henderson, YouTube kanalında yayınladığı bir görüntüde Battlefield 6 ile ilgili birkaç yeni bilgi paylaştı. Gelen bilgilere nazaran Battlefield 6, sadece Battlefield olarak piyasaya sunulabilir. Birebir vakitte oyun büyük oranda Battlefield 3’ten esinlenecek ve 128 oyunculu geniş haritalara sahip olacak. Oyunun bir de battle royal modunun olması bekleniyor.

Yeni Battlefield, yeni jenerasyon konsollara özel olmayacak:

Battlefield 6 hakkında gelen birinci haberlerde oyunun hangi platformlar için geleceğine dair net bir bilgi yoktu. Fakat oyunun yeni kuşak konsolların sunduğu teknik avantajlardan faydalanılarak geliştirileceği düşünülüyordu. Gelen son haberlere nazaran ise Battlefield 6 hem PS4 ve Xbox One için hem de PS5 ve Series X için gelecek. Olağan ki oyun PC oyuncularının da beğenisine sunulacak.

Oyunun eski jenerasyon konsollara da gelecek olması, her iki nesilde da oynanabilmesi için oyun geliştirilirken kısıtlamalar yapılması ihtimalini de düşündürüyor. Lakin bu noktada bir sorun yaşanmayacak üzere görünüyor. Henderson’a nazaran oyunun PS4 ve Xbox One sürümleri farklı bir stüdyo yahut birebir stüdyonun farklı bir kısmı tarafından geliştiriliyor ve eski kuşak konsollarda mecburi kısıtlamalara gidiliyor. Yeni kuşak için ise Battlefield 6, sunulan tüm teknik avantajlardan faydalanan güçlü bir oyun olarak hazırlanyor.

Bu adım, EA Games’in oyunun her platformdaki oyuncular için tıpkı keyfi vermesi ismine çalıştığını gösteriyor. CD Prıojekt RED’in Cyberpunk 2077’yle PS4’te yaşadığı vahim durum sonrası EA’nın eski konsollar için yeni oyunu ismine titizlikle çalışması mantıklı bir adım üzere görünüyor.