Beklenen oldu: Honor ile Qualcomm anlaştı

Çinli teknoloji firmalarından Huawei altında büyüyen Honor, büsbütün o şirketten ayrıldıktan sonra kendi yolunda ilerlemeye devam ediyor. Daha dün bağımsız olarak birinci telefonunu satışa sunan Honor, epeyce hoş özellikleriyle birçok kullanıcı tarafından beğenildi.

Honor taşınabilir işlemci temininde Qualcomm ile anlaştı

Honor, dün Çin’deki lansman aktifliği sırasında şirketin kendi yoluna girmesi sonucunda birinci akıllı telefonu olan Honor V40’ı resmen duyurdu. Şirketin en yeni eseri olan, Honor V40′ın birinci satışının kısa müddette gerçekleşmesi ve epeyce yüksek satış sayılarına ulaşması beklentileri yükseltti.

Reuters’ın sunduğu datalara nazaran Honor CEO’su George Zhao, şirketin yalnızca Qualcomm ile değil Intel ve MediaTek üzere büyük taşınabilir işlemci tedarikçileriyle de paydaşlık imzaladığını duyurdu.

Honor, taşınabilir işlemci kaynaklarını garanti altına almanın yanı sıra; çeşitli bileşenler için AMD, Microsoft, Samsung ve Sony üzere büyük tedarikçi şirketlerle de mutabakatlar imzalamıştı.

Zhao yaptığı açıklamada, “Son beş ay, Honor için son derece sıkıntı ancak başarılı bir vakit oldu” dedi. Öbür bir açıklamasında şirketin bağımsızlığı ile Honor, milletlerarası piyasaya yayılmanın yanı sıra orta ve üst düzey pazara da girmesinin önünü açtığını söyledi.

Misal biçimde şirket, objelerin interneti (IoT) stratejisiyle ekosistem pazarına yönelik çalışmalarına başladı. Bu nedenle, akıllı TV’ler, akıllı saatler, dizüstü bilgisayarlar dahil birçok öbür eser lansmanını yakın vakitte görebiliriz.

FIRSAT ESERLERİ