Beyaz Saray, WordPress Kullanmaya Devam Ediyor

Beyaz Saray, WordPress Kullanmaya Devam Ediyor

Amerika’nın yeni lideri Joe Biden, 20 Ocak tarihinden itibaren resmi olarak misyonuna başladı. Biden’ın misyona başlamasının akabinde birinci icraatı ise Beyaz Saray’ın internet sayfasını güncellemek oldu. Güncellenen Beyaz Saray internet sayfası ile bir arada karanlık mod başta olmak üzere birçok yeni özellik kullanıcılara sunuluyor. Ayrıyeten tüm bu yeniliklere sahip olan internet sayfasının en son erişilebilirlik kurallarına nazaran yine tasarlandığına da bilhassa dikkat çekiliyor.

Bildiğiniz üzere daha evvelki idare 2017 yılında Drupal’dan WordPress’e geçiş yapmıştı. Biden’ın vazifeye gelmesinin akabinde WordPress altyapısını kullanmaya devam eden Beyaz Saray internet sayfası, birçok yenilikle bir arada karşımıza çıkıyor.

Günümüzde artık birden fazla WordPress tabanlı internet sayfalarında olduğu üzere Karanlık Tema özelliğine konut sahipliği yapan internet sitesinin ayrıyeten İspanyolca lisanında bir versiyonu da bulunuyor.

İçerik ve dizaynının birçoklarını koruyan Biden’ın grubu, güncellenen internet sitesinde ise Biden’ın 2020 yılındaki Başkanlık Kampanyası sırasında kullandığı yazı fontlarına da yer veriyor.

Güncellenen internet sayfası ayrıyeten web uzmanlarının da bir epey dikkatini çekti. Bu kısımdaysa yenilenen sitenin Lighthouse puanını gözler önüne seren web uzmanları, yenilenen sitenin hem SEO hem de altyapı açısından hayli yeterli durumda olduğunu belirtti.

HTML Kodlarında Zımnî Bir İş İlanı Bulundu

Birebir vakitte güncellenen sitenin HTML kodlarında bilinmeyen bir bildiriye da yer veriliyor. Bu kısımdaysa sitenin HTML kodlarını açtığımızda ise bizleri “” etiketini ortasında Şayet bu iletisi okuyorsanız size gereksinimimiz var iletisi karşılıyor.

Ama sitenin HTML kodları ortasında yer alan bu iş ilanına ise yalnızca Amerika vatandaşları başvurabiliyor.