Beyaz Saray’ın Web Sayfasında Kapalı Bir İş İlanı Keşfedildi

Dün akşam saatlerinde tüm dünyayı yakından ilgilendiren bir olay yaşandı. ABD’nin yeni lideri Joe Biden, yemin ederek resmen misyonuna başladı. Biden’ın vazifeye gelişi ile birlikte Beyaz Saray’ın resmi internet sitesi de güncellendi. Güncellenen sitenin HTML kodlarında ise son derece enteresan bir iş ilanı keşfedildi.

Şayet çabucak artık sizler de whitehouse.gov adresine gidip sitenin HTML kodlarını açarsanız, “” etiketinin ortasında bir bilgilendirme bildirisi görüyorsunuz. İletide şu tabirler yer alıyor: “If you’re reading this, we need your help building back better.” Bu metni çevirmemiz gerekirse şöyle bir mana çıkabilir: “Şayet bunu okuyorsanız, siteyi daha düzgün geliştirmek için yardımınıza gereksinimimiz var.”

Müracaat ABD vatandaşlarına özel

Beyaz Saray’ın resmi internet sayfasında bulunan bu bilinmeyen iş ilanına yalnızca ABD vatandaşları başvurabiliyor. Bilhassa geliştiricilerin ziyadesiyle güzeline giden bu şekil ince ilanlar, sitelerin kodlarına girip bir açık aramayı seven deneyimli şahısları de keşfetmeye yarıyor.

Twitter, Beyaz Saray için yeni bir hesap açtı

Biden’ın gelişiyle Beyaz Saray için bir beyaz sayfayı da Twitter açtı. Trump idaresinin kullandığı @WhiteHouse45 isimli hesabı arşivleyen Twitter, @WhiteHouse isimli yeni hesabı tüm dünyaya duyurdu. Görünen o ki Biden’ın gelişiyle birlikte önümüzdeki günlerde pek çok değişiklik göreceğiz.