Bill Gates’a Peru’dan yeni ‘koronavirüs’ suçlaması

Koronavirüs salgını birinci ortaya çıktığı günden bu yana enteresan açıklamalarıyla dikkat çeken Microsoft’un kurucusu Bill Gates, Peru’da koronavirüs suçlaması ile karşı karşıya kaldı. Peru’nun lokal haber kaynaklarında yer alan haberlerde yeni tıp koranavirüsün sorumlusu olarak Bill Gates‘i, dünyanın en kapsamlı ağa sahip ailesi Rockefeller’ı ve George Sonos’u suçladığı aktarılıyor.

Koronavirüs suçlaması bir birinci değil 

Uzun yıllardır aşı çalışmalarıyla kah takdir edilen kah eleştirilen dünyanın en güçlü insanlarından olan Bill Gates’e yönelik yeni savlar ortaya çıktı. Peru’da bir mahkeme, koronavirüsün Bill Gates, George Soros ve Rockefeller ailesinin yanlışı olduğunu söyledi iştirak karıştı.

Mahkeme kararının temelinde ise karonavirüs salgınının bu kadar global bir hale gelmesinin hatası ‘elit hata dünyası’na atfedildi. Güçlü seçkinlerin elinden çıktığını vurguyalayan Chincha ve Pisco Mahkemesindeki yargıçlar yeni tip virüsün, bu isimler tarafından yaratıldığı argümanında bulundu.

Sputnik’te yer alan soruşturma metninde, “Bill Gates, Soros, Rockefeller üzere yeni dünya sisteminin yaratıcıları dışında hiçbir dünya hükümeti, gerçek ve hukuksal bireyler bu salgının öngörülebilir nitelikte olduğunu sav edemez.” sözleri yer alıyor.

Yaşanan bu soruşturmanın basında ve toplumsal medyada geniş yer bulmasının akabinde Peru Yüksek Mahkemesi, soruşturmaya el attı. Twitter hesabından yapılan açıklamada, soruşturma kararını imzalayan yargıçlara ön soruşturma açtı.

FIRSAT ESERLERİ