BİM’den çok konuşulan aşı görüntüsüne açıklama

Toplumsal medyanın bir müddettir gündeminde olan, BİM şubelerinde Covid-19 aşısı satılacağı görüntü hakkında resmi açıklama çok beklemeden geldi. BİM yetkilileri en çok tercih edilen toplumsal medyalardan birisi olan Instagram’dan paylaşım yaparak bu bahse açıklık getirdi.

BİM resmi Instagram hesabından açıklama yaptı

Üzerinde çokça konuşulan reklam görüntüsünü oluşturan şahıslar, piyasanın önde gelen Covid-19 aşılarını BİM’de satılacak üzere gösterdiler. Bu görüntü doğal ki de büsbütün düzmece ve gerçeği yansıtmıyordu lakin şirket, geçtiğimiz saatlerde bu bahis hakkında resmi Instagram hesabından açıklama yaptı.

Açıklama ise şöyle;

”Değerli Müşterilerimizin Dikkatine,

Mağazalarımızda türlü Covid-19 aşıları satılacağına dair bir görüntü toplumsal medyada ağır bir biçimde yer almaktadır. Reklamlarımızı başarılı bir formda taklit eden mizahi görüntü, içeri prestiji ile aldatıcı özelliktedir. Mağazalarımızda hiçbir biçimde aşı ya da rastgele bir ilacın satışı kelam konusu değildir. Saygılarımızla”

Üzerinde konuşulan görüntüyü hazırlayan bireyler, Covid-19 aşılarına fiyat bile biçtiler. Örneğin Pfizer ile BioNTech tarafından üretilen aşının fiyat etiketi 29,95 TL olarak belirlediler ve ABD kökenli Moderna aşısına 39,90 TL, Türkiye’ye geçtiğimiz günlerde gelen Sinovac isimli aşıya 14,90 TL fiyat biçtiler.

Çok konuşulan geçersiz aşı reklamı görüntüsü