BiP ve Yaay kullanıcılarına internet muştusu

WhatsApp’ın yeni kontratının neden olduğu ferdî bilgilerin paylaşımı konusundaki tedirginlik sürerken Türkiye’deki GSM operatörlerinden yeni işbirliği atılımı geldi. Türkcell Genel Müdürü Murat Erkan,  Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone İrtibat Pass kullanıcılarının BiP ve Yaay uygulamaları için internet kotalarını harcamayacaklarını açıkladı.

Yerli uygulamalar Bip ve Yaay’da yeni periyot

Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone tarafından gerçekleştirilen iş birliği sonucunda artık Bip ve Yaay uygulamaları internet kotanızdan harcamayacak. Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, işbirliğini Twitter hesabından şöyle duyurdu;

WhatsApp kontratının gündeme bomba üzere düşmesinden sonra kullanıcı sayısında artış yaşayan yerli haberleşme uygulamaları, yeni devir ile birlikte kullanıcılarına büyük bir yenilik sunuyor. ‘WhatsApp göçü’ olarak kayda geçen gelişme ile birlikte BiP ve Yaay’ı indiren kullanıcılarda artış yaşandı.

1 Ocak’ta 42 milyon günlük kullanıcıya sahip olan WhatsApp, 10 gün içerisinde yaklaşık yüzde 6 kullanıcı kaybederek 39,8 milyon kullanıcıya geriledi. Telegram, 1 Ocak tarihinde 4.41 milyon kullanıcıya sahip iken, 10 gün içerisinde yüzde 272 artış göstererek 12.02 milyon kullanıcıya ulaştı. BiP ise 1 Ocak tarihinde 3.94 milyon etkin kullanıcıya sahipken yaklaşık yüzde 174 artış ile 6.87 milyon kullanıcıya ulaştı.

FIRSAT ESERLERİ