Bir bir ortaya çıkıyor: Snapdragon 888’li yeni Meizu 18

Amiral gemisi telefonlara güç verecek olan Snapdragon 888 işlemcisine sahip olacak telefonlar bir bir karşımıza çıkmaya devam ediyor. Birinci etapta birkaç telefonda göreceğimiz bu işlemci ilerleyen süreçte öteki telefonlarda da karşımıza çıkacak. En son Xiaomi’nin Mi 11 serisinde ve Samsung’un S21 ailesinde kullanıldığını gördüğümüz işlemci, Meizu 18 modelinde de karşımıza çıkacak.

Meizu 18 için ortaya çıkan detaylar 

Geçen yılın son aylarında Meizu 18 hakkında birtakım bilgiler ortaya çıkmıştı. Telefon hakkında hala ayrıntılı bilgiler elimizde bulunmuyor olsa da en azından Android tarafın en güçlü işlemcisi olduğu söylenen Snapdragon 888‘e sahip olacağı muhakkak. Bunun yanı sıra telefonun 5G özelliğine sahip olacağı biliniyor.

Buna ek olarak, CPU tarafında ise telefonun yüzde 25, GPU tarafındaysa yüzde 35’lik bir artışa tanıklık edecek olan telefon modelinde söylenene nazaran kamerasının yakınlaştırma özelliği ile dikkat çekecek.

Meizu 18’in Max modelinin bu türlü görünmesi bekleniyor

Meizu 18’in ana kamerasında 5x optik yakınlaştırma sunulacağı ve ‘optik’ takısının hakkını verirse kayıpları en aza indireceği için rakiplerine karşı güçlü bir koz elde edeceği aktarılıyor. AMOLED ekranına ek olarak 120 Hz ekran yenileme suratı sunması beklenen telefonun, şık bir dizaynla piyasaya sürüleceği söyleniyor.

Telefonda 100W süratli şarj takviyesinin sunulmasına ek olarak 40W/50W kablosuz süratli şarj takviyesi geliyor deniyor. 12 GB RAM ve 256 GB depolama alanına sahip telefonun başlangıç fiyatı da 726 dolar olacak.

FIRSAT ESERLERİ