Bir Efsane Sona Eriyor: FarmVille Bu Gece Kapatılacak

Adobe, bundan üç yıl evvel yaptığı bir açıklamayla multimedya platformu Flash’ın sonlandırılacağını belirtmişti. Yapılan duyuruda Adobe Flash’ın 31 Aralık 2020’de, yani bugün sonlanacağını açıklayan Adobe’nin bu atılımı internette bilhassa nostalji yapmak için Flash platformunu kullanan oyunları oynayan şahısları bir ölçü üzmüştü.

Bu oyunlardan birisi de 2009 yılında piyasaya sürülen ve hala oynanan efsane çiftlik oyunu FarmVille. 2009 yılında Facebook üzerinde oynanabilir olarak yayınlanan tanınan çiftlik oyununu 2009 – 2014 yılları ortasında Facebook kullanan çabucak herkesin en az bir sefer bakmak için bile olsa girdiğini söylesek pek de abartmış sayılmayız. Oyunun devamlı oyuncuları için ise bugün üzücü bir haber geldi.

Zynga, FarmVille’ı bu gece kapatacaklarını açıkladı:

FarmVille’ın geliştiricisi Zynga, oyunun yakında oynanamayacak hale geleceğini açıkladı. Geliştiriciler, 31 Aralık 2020 gecesinin akabinde oyunun kapanacağı haberini verdi. Bunun sebebi, az evvel de bahsettiğimiz üzere Adobe Flash’ın bu gece prestijiyle kapanıyor olması. Adobe Flash’ın kapanmasıyla bir zamanın sona ermesi, FarmVille üzere efsanelerin de sona ermesine neden oldu.

Elbette internette hala FarmVille gibisi oyunlar var lakin FarmVille oynayan şahıslar için hiçbir oyunun onun yerini tutacağını düşünmüyoruz. Şayet “Acaba evvelce bu oyunu oynuyor muydum?” yahut “Geçmişte neler yapmışım?” soruları aklınıza geldiyse, 23.59’a kadar vaktiniz var. Nostaljik anlar geçirmeniz için kalan bu müddetin akabinde FarmVille internet tarihinin tozlu sayfalarına karışacak.