Bir Sonraki Assassin’s Creed Oyunuyla İlgili Yeni Tezler

Ubisoft’un en tanınan oyun serilerinden biri olan Assassin’s Creed, son olarak Valhalla ile karşımıza çıkmıştı. Epeyce etkileyici satış sayılarına ulaşmayı başaran oyun, önümüzdeki devirlerde yeni genişleme paketleri almaya devam edecek. 4chan’den gelen yeni bir sızıntıya göreyse genişleme paketleri, önümüzdeki aylarda yayınlanmış olacak.

Argümanların hakikat olup olmadığı bilinmiyor lakin yapılan paylaşımda, Assassin’s Creed Valhalla’nın gelecek aylarda yayınlanacak iki DLC’sinin yanı sıra serinin yeni oyunundan da bahsedildi. Buna nazaran yeni oyun, önümüzdeki haziran ayının başında düzenlenecek bir aktiflikte birinci sefer duyurulacak ve 2022’nin başlarında piyasaya sürülecek. Oyunun ayrıyeten orta çağda Fransa ve Almanya’da geçeceği tez ediliyor.

Assassin’s Creed Valhalla’ya iki yeni DLC geliyor:

Assassin’s Creed Valhalla’nın önümüzdeki periyotlarda Wrath of the Druids ve The Siege of Paris olmak üzere iki yeni genişleme paketi alacağını daha evvel yapılan açıklamalardan esasen biliyoruz. Sızıntıya göreyse Wrath of the Druids Mart 2021’de yayınlanacak ve Halfdan’ın İrlanda’ya dönüşünü gösterecek.

Öte yandan The Siege of Paris ise Haziran 2021’de oynanabilir olacak ve Eivor’un Charles the Fat’e karşı Kral Odo’yla müttefik olmasını bahis edinecek. Argümana nazaran The Siege of Paris ayrıyeten, Hidden Ones’ın bir üyesi olan ve bir sonraki Assassin’s Creed oyununun olaylarını birbirine bağlayan derin bir kıssa yapısının merkezinde olacak Basim’i içerecek.

Bir sonraki Assassin’s Creed oyunuyla ilgili bilinenler şimdilik hayli az. Ubisoft cephesinden yeni oyunla ilgili rastgele bir açıklama yapılmadı lakin oyuncular Çin, Japonya ve hatta Aztek üzere farklı ülkelerde geçen bir oyun görmek istiyorlar. Tüm bu argümanların yanlışsız olup olmadığını ilerleyen günlerde daima birlikte göreceğiz.