Bir uygulama daha Google Play Store’dan kaldırıldı

Google, geçtiğimiz aylarda kullanım mukavelesine uymadıkları gerekçesiyle kimi uygulamaları Play Store’den kaldırmıştı. ABD seçimleri sonrası ayaklanan insanları kışkırttığı gerekçesiyle Parler uygulaması Play Store’dan kaldırıldı.

Parler, Google Play Store’den kaldırıldı

2018 yılında piyasaya sürülen ve etkin olarak birçok kullanıcı tarafından Parler, koronavirüs ile ilgili yanlış bilgilerin aktarılması nedeniyle suçlanıyordu.

Kendisini tarafsız toplumsal ağ olarak nitelendiren Parler, kısa mühlet içerisinde Teksas Senatörü Ted Cruz ve Fox News sunucusu Sean Hannity üzere ünlü bireylerinde üye olmasıyla birlikte tanınan oldu.

Geçtiğimiz günlerde ABD’de yaşanan olayların sonrasında Google tarafından şiddet davetlerine teşvik nedeniyle Parler uygulaması yayından kaldırıldı.

Yaşanan olaylar sonrasında Apple, geliştiricilere gelişmeler ile ilgili e-posta gönderdi. Hizmet koşullarının tekrar denetim edilmesi gerektiğini belirten şirket, ” Araştırmalarımız sonucu Parler’ın yasa dışı faaliyetlere teşvik ettiğini keşfettik. Lütfen hizmet koşullarımızı tekrar denetim edin. ” tabirlerini kullandı.

Kullanıcı ve geliştirici kontratlarında yer alan şiddete teşvik unsuru nedeniyle Parler uygulaması kaldırıldı. Apple’ın da yakın vakitte Parler için tıpkı hamleyi yapmassı bekleniyor.

FIRSAT ESERLERİ