Birtakım kullanıcılar saatlerdir internet kesintisi yaşıyor

Twitter üzerinden yapılan paylaşımlarla kimi kullanıcıların hem Vodafone hem TTNET hem de Türk Telekom tarafında internet sorunu yaşadığı ortaya çıktı. İstanbul merkezli bir sorun üzere görünen bu kesintiler planlı kesintilerin dışında yer alıyor. Türk Telekom’un internet sitesinde planlı kesintiler listesinde görünmeyen İstanbul internet kesintisi sorunun öbür bir sebepten kaynaklandığını düşündürüyor.

Büyük kentlerin kimilerinde internet kesintisi yaşanıyor

Downdetector üzerinden arama yapıldığında Vodafone, TTNET ve Türk Telekom için internet kesintisinin yaşandığı görülüyor. Kullanıcıların bir kısmı yaşadıkları sıkıntıları Twitter üzerinden lisana getirirken pek çok kullanıcının da telefon ile arama yaparak arıza kaydı bıraktığı söyleniyor. Vodafone için gece geç saatlerde yaşanan kesinti problemleri bulunuyor.

Türk Telekom tarafında da Vodafone üzere gece geç saatlerde yüzlerce kullanıcı internet kesintisi yaşadığını raporlamış. Emsal saatlerde TTNET tarafında da yüzlerce rapor bulunuyor. Tıpkı altyapıları kullandıkları için emsal saatlerde bu meseleleri yaşadığı düşünülen kullanıcıların şu anda bildirdikleri rapor sayısında bir düşüş bulunuyor. Her üç internet ağ sağlayıcının da en çok kesinti yaşadığı kentler şu biçimde sıralanıyor: İstanbul, Bursa, Ankara, Balıkesir, Samsun, Diyarbakır.