Bitcoin, 35 Bin Dolara Ulaşarak Rekorunu Yeniledi

2020 yılında yatırımcısını sevindirmeyi başaran Bitcoin, 2021 yılına de süratli bir giriş yaptı. 2 gün evvel sert bir düşüşün akabinde tekrar yükselen kripto para, dünyanın en tanınan kripto para borsalarından olan Binance’te yer alan bilgilere nazaran son 24 saatte %19 yükselerek 35 bin 766 dolar düzeyine ulaşarak yeni bir rekora imza atmış oldu.

24 saat içerisinde yaşanan artışla birlikte Bitcoin’in piyasa hacmi, 585.08 milyar dolardan 653.7 milyar dolara yükseldi. Global yatırım şirketi Skybridge Capital kurucusu Anthony Scaramucci, son yaşanan artışla birlikte Bitcoin’in altınla birebir bedelde olma yolunda süratle ilerlediğini belirtti.

Bitcoin’in uzun vadede 146 bin dolara ulaşması bekleniyor

ABD yatırım bankası JP Morgan’da çalışan stratejistler, Bitcoin’in uzun vadedeki maksadının 146 bin dolar olacağını ve altınla birebir pahaya sahip olabileceğini açıklamıştı. Büyük yatırımcılar, Bitcoin’e büyük meblağlarda yatırım yapmaya devam ederse, Bitcoin’in bu maksada ulaşması hiç de sıkıntı olmayacakmış üzere duruyor.

Bitcoin’in sert dalgalanmalarla birlikte 35 bin 766 dolara yükselmesi yatırımcıları sevindirirken, tıpkı vakitte tasalara de yol açtı. Birebir senaryo 2017 yılında yaşanmış ve Bitcoin süratli yükselişin akabinde düşüşe geçerek yatırımcıları hayal kırıklığına uğratmıştı. JP Morgan stratejistleri, bu yükselişin sabit olmayacağını ve dalgalanmaların devam edeceğini belirtirken, piyasada yaşanan bu yükselişin arkasındaki sebebin ABD’de yaşanan senato seçimi olduğu söylüyor.