Bitcoin, Son 24 Saatte Yüzde 18 Kıymet Kaybetti

Dünyanın en tanınan kripto para ünitesi olan Bitcoin, son 24 saatte yatırımcılarını önemli biçimde huzursuz etti. Son bir hafta içinde 41.921 dolar ile tarihinin en yüksek kıymetine ulaşan Bitcoin, bu haberi yazdığımız sıralar 33.113 dolar düzeylerine gerilemiş durumda. Bitcoin, son bir haftanın bilgileri incelendiğinde yüzde 1 bedel kazanmış durumda olsa da son 24 saatte yüzde 18 paha kaybetti.

Son değişimlerin akabinde Bitcoin’in toplam piyasa bedeli 637,7 milyar dolar düzeyine geriledi. Buna karşın Bitcoin, tüm kripto para piyasasının yüzde 67,79’unu elinde bulundurmaya devam ediyor. Bitcoin’in son 24 saat içindeki en yüksek piyasa pahası ise 38.217 dolar olmuştu.

Son 24 saatte neredeyse tüm kripto para üniteleri bedel kaybetti

Aslına bakacak olursak son 24 saatte kripto para piyasasında genel bir bedel kaybının hakim olduğunu söylemek mümkün. Çünkü yalnızca son 24 saatte en tanınan kripto para ünitelerinden Ethereum yüzde 20, Tether yüzde 0,25, XRP yüzde 25, Litecoin yüzde 23, Bitcoin Cash yüzde 22 bedel kaybetmiş durumda.

Kripto para ünitelerindeki düşüş trendinin ne kadar daha süreceği ya da ne oranda olabileceği hakkında yorumda bulunmak güç. Lakin kripto para ünitelerine yabancı olup, bir müddettir devam eden yükselişin tesiriyle kripto paralara yatırım yapanların düşüş nedeniyle paralarını geri çekmesi, düşüş trendinin daha da devam etmesine yol açabilir. Mevzuyla ilgili yeni gelişmeler olduğu takdirde sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.