Bitcoin Tekrar Rekor Tazeledi: 34 Bin Doları Aştı

Son günlerde Bitcoin her gün en az bir haberde başlık oluyor. Ama kripto para ünitesinin bu huyunu yakın vakitte değiştireceğine dair bir işaret yok. Çünkü yükselişi durdurulamayan Bitcoin, bugün de yeni bir rekor kırmayı başardı. Bitcoin’in bedeli 34 bin doları aştı.

Yeni yıla da yükselerek giriş yapan Bitcoin, tarihinde birinci kere 34 bin dolar düzeyini aşmış oldu. Kripto para ünitesi, şimdi dün kendi rekorunu 30 bin dolar düzeyini aşarak kırmıştı. Bu rekorun akabinde Bitcoin, sırf yedi saat içinde 4 bin dolar daha kıymet kazandı. Bir müddet 30 bin – 33 bin dolar düzeyinde oynayan kripto para ünitesi, an itibariyle tam 34 bin dolar düzeyinde.

Ethereum da pahalandı:

TL cinsinden bedeli 252 bin 932 TL’ye denk gelen Bitcoin’le birlikte başka büyük kripto para ünitesi olan Ethereum da 24 saat içinde değerli bir paha çıkarı yaşadı. Ethereum, 24 saatte %12,01 bedel kazanarak an itibariyle 830 dolar düzeyini aştı. Kripto para ünitesi, an itibariyle 825 dolar düzeyinde dolaşıyor.

Bitcoin, eylül ayından bu yana hiç görülmemiş bir yükselişe şahit oldu. Kripto para ünitesi, eylül ayını 10 bin dolar düzeyinde kapatmıştı. Bu da Bitcoin’in eylül ayından bu yana neredeyse üç buçuk kat değerlendiğine işaret ediyor. Kripto para ünitesi, teknoloji meraklıları ve spekülatörlerin yanı sıra global portföy yatırımcılarının da ilgisini çekmeye başladı.

Bitcoin, bu periyoda misal bir yükselişi 2017 yılında da göstermişti. 2017 yılının aralık ayında yükselişine başlayan Bitcoin, 19 bin dolar düzeyini görerek yeni rekorunu kırmıştı. Lakin bunun akabinde büyük bir paha kaybı yaşamıştı. Kasım 2020’deyse kripto para o zamanki rekor pahasına ulaşmıştı.