Bloodborne, PlayStation 1 İçin Yine Uyarlanıyor

PlayStation 4 sahipleri, 2015 yılında “Bloodborne” isimli özel bir oyunla tanışmışlardı. FromSoftware tarafından geliştirilen bu oyun, o yıllarda milyonlarca kopya satmış, PlayStation 4 sahiplerinin favorileri ortasına girmeyi başarmıştı. Hatta oyun şu sıralar PC ve PlayStation 5 için de hayal ediliyor. Fakat bir geliştirici, oyuna daha farklı bir gözle bakmaya karar verdi. Lilith Walther isimli bir geliştirici, oyunu PlayStation 1‘e uyarlamaya çalışıyor.

Aslına bakacak olursak PlayStation 1, son günlerde çeşitli mevzularla gündeme geldi. Örneğin kısa bir müddet evvel bir geliştirici, imaline 23 yıl evvel başlanan bir oyunu tamamlayarak oyuncuların hizmetine sundu. Ayrıyeten PS1 ve PS2’in en tanınan oyunlarından olan Tenchu’nun da PlayStation 5’e gelebileceği açıklanmıştı. Bloodborne ise PlayStation 1 sahiplerinin yüzünü güldürecek yeni bir gelişme olabilir.

Birkaç yıllık teknolojiyle geliştirilen Bloodborne’un yıllar öncesine uyarlanması, pek de kolay değil

Bloodborne, nispeten yeni teknolojilerle uyumlu geliştirilmiş bir oyun. Haliyle bu oyunu yıllar öncesine uyarlamak, o kadar da kolay bir şey değil. Üstelik bu proje şu an için de bitmiş durumda değil. Walther, proje güç olsa da elinden geleni yapacağını söylüyor. Lakin 2015 yılında piyasaya sürülen Bloodborne ile PlayStation 1 için uyumlu versiyonu yan yana koyacak olursak, manzara ve oyun dinamiklerinin yerle bir olduğunu açıkça tabir edebiliriz.

PlayStation 1 için piyasaya sürülecek Bloodborne’un bir gün tüm oyuncular tarafından oynanıp oynanmayacağı bilinmiyor. Lakin oyunseverler, şu an bu oyunun kliplerini izleyebiliyorlar. Burada bulunan ilişkiyi kullanarak kelam konusu görüntülere ulaşabilir, oyunun neler sunacağını kendi gözlerinizle görebilirsiniz.