BMW i8’in Bagajına Küçük Madencilik Çiftliği Kuruldu

BMW i8 dendiği vakit aklınıza 100 km/s sürate 4,5 saniyenin altında çıkabilen harika bir kalkış performansı, içten yanmalı ve elektrikli motordan elde edilen 369 beygirlik muazzam güç ya da göz kamaştıran bir tasarım gelebilir. Lakin Simon Byrne’nin sahip olduğu BMW i8, tüm bunlardan ayrılan bir özelliğe sahip.

Byrne, BMW i8’inin bagajına 6 adet RTX 3080 ekran kartından oluşan bir küçük madencilik çiftliği kurmuş durumda. Olağan kaidelerde 78 adet RTX 3080’den oluşan bir maden çiftliğine sahip olan Byrne, ana çiftliğinden uzaktayken madencilik yapmak için aracının ardındaki küçük çiftliği kullanıyor.

Simon Byrne’nin açıklamasına nazaran BMW i8, 6 adet ekran kartının gerektirdiği güç çıkışını ziyadesiyle karşılıyor. Aracın bagajındaki tüm madencilik araç gereçleri 1500W çıkışa muhtaçlık duyarken; i8’in 3500W güç çıkışı kapasitesi bulunuyor. Tek sorun, bu kadar yüksek güç gerektiren bir iş sırasında ekipmanların çok ısınmasını önlemek için bagaj kapağının açık bırakılmak zorunda olması.

Byrne, arabasının bagajına neden bir madencilik çiftliği kurduğu ile ilgili soruya “Sadece oyuncuları kızdırmak için” cevabını veriyor. Bu mevzuda ne kadar başarılı olduğunu kestirim etmek sıkıntı fakat bu farklı proje, elektrikli arabaların sahip oldukları güç ile A noktasından B noktasına gitmekten fazlasını yapabileceğini göstermiş oluyor.