BMW, yeni kuşak iDrive teknolojisini tanıttı

Alman araba üreticisi BMW, CES2021‘de iDrive teknolojisinin 20. yılını kutluyor. Üretim teknolojisini geliştirmeye devam eden araba üreticisi, mobilite tecrübesini üst düzeye çıkararak, kullanıcı ile araba ortasındaki etkileşimi artırmak istiyor.

iDrive teknolojisi, analog ve dijital ortasındaki boşluğu dolduruyor

Yeni jenerasyon iDrive teknolojisini tanıtan BMW, son kuşak iDrive‘ın analog ile dijital ortasındaki boşluğu doldurduğunu söz ediyor. BMW ayrıyeten bu teknolojinin, arabadaki mevcut fonksiyonların değişikliğini müjdelediğini de aktarıyor.

Yeni kuşak teknoloji standartları ile dijital zeka kazanan yeni jenerasyon BMW arabalar, optimize edilmiş sensörler sayesinde artık şoförden daha fazla bilgiye erişebiliyor. Alman üretici bu durumu, son jenerasyon iDrive sistemine sahip araçların, tehlike ikazlarını algılayıp görüntüleyebilmesi ve bir varış noktasındaki park alanlarının kullanılabilirliği ile ilgili varsayımlarıyla örneklendiriyor.

BMW CES 2021‘de tanıttığı yeni kuşak iDrive teknolojisini; “Yeni kuşak BMW iDrive’ın, makul bağlanmış bir aracın potansiyelini her zamankinden daha kapsamlı bir halde kullanmak ve böylelikle mobilite tecrübesini daha inançlı, daha rahat, daha kullanışlı ve çeşitlilik açısından daha varlıklı hale getirmek üzere ayarlandı.” diye açıklıyor.

FIRSAT ESERLERİ