CES 2021’in en uygun 8 akıllı telefonu muhakkak oldu

Her yılın Ocak ayından düzenlenen Tüketici Elektroniği Fuarı CES, bu yılda tüm süratiyle devam ediyor. Teknoloji markalarının kıyasıya çekiştiği fuarda, yeni jenerasyon teknoloji eserlerinin enleri de aşikâr olmaya başladı.

Taşınabilir ve konsol oyunları ortasındaki hudut kalktı

28 kategoride aygıtlar, platformlar ve teknolojilerin yer aldığı fuarda, harikulâde tasarım ve mühendislik barındıran teknoloji eserleri öne çıkıyor. Öne çıkan bu kategoriler ortasında en dikkat çekeni ve merak edileni Taşınabilir Aygıtlar kategorisinin en uygunları de açıklandı.

89 bireyden oluşan dalın uzmanlarına nazaran panelde en öne çıkan telefon Galaxy A51 5G oldu. Aygıtı büyük bir kıymet olarak gören uzmanlar, telefondan övgüyle bahsetti. Öte yandan ASUS’un ROG Phone 3 ismini verdiği oyuncu odaklı akıllı telefonu ise termal tahlili ve üstün sesi ile mükafata layık görülürken, kolay lakin fütüristik tasarımı ile öne çıkan Kunai Gamepad‘de ödüllendirildi. Ayrıyeten ASUS‘un aldığı bu ödül, taşınabilir ve konsol oyunları ortasındaki sonları da kaldırdı.

OnePlus 8 Pro‘nun başkan taşınabilir akıllı telefon olarak isimlendirildiği, Taşınabilir Aygıtlar kategorisinde mükafata layık görülen akıllı telefonların tam listesi şöyle;

Asus ROG Phone 3 & Asus ROG Kunai 3 Gamepad

LG Wing

LG Velvet 5G

TCL 10 5G UW

Samsung Galaxy Z Flip 5G

Samsung Galaxy Note20 5G / Note20 Ultra 5G

Samsung Galaxy A51 5G

OnePlus 8 Pro