Cooler Master “Pi Case 40” Kasasını ve “Pi Tool” Yazılımını Duyurdu

Pi Case 40, Cooler Master’ın 2. başarılı kickstarter kampanyası olmayı başardı. Başlangıçta mütevazı ve kullanıcı dostu olarak yola çıkılan kampanya, süratle bir yarışa dönüşerek başlangıçtaki gayenin %3500’üne 1 saatten kısa bir müddette ulaştı.

Cooler Master, destekçileri sayesinde Pi Case 40 ve Raspberry Pi 4 için özel yazılım olan açık kaynak kodlu Pi Tool’u da geliştirdi. Pi Tool kullanıcıların Raspberry sıcaklıklarını, Pi Case 40 denetim tuşunu denetim etmelerini ve sürat aşırtma yapabilmelerine imkan sağlıyor.

Pi Case 40

Pi Case 40, Raspberry Pi profesyonellerini hedefliyor. Şirketin savına nazaran, Raspberyy Pi monte edildiğinde Pi Case ile birlikte sistem daha yüksek saat suratlarına fana muhtaçlık duymadan ulaşılabiliyor. Özel termal tasarımı sayesinde Pi Case 40, pasif soğutma ile Raspberry Pi 4’ü soğutabiliyor.

Kasa içeriğine dahili olarak gelen bir 90 derece irtibat adaptörü sayesinde daha estetik bir yapı sağlanırken, Raspberry kontaklarını daha inançlı bir biçimde yapabiliyorsunuz.

Pi Tool

Pi Tool, Pi Case 40 için resmi yardımcı yazılım programı ve daha fazla fonksiyonellik sağlamak için tasarlandı. Bu program kullanıcıların evvelce ayarlanmış sürat aşırtma profillerine erişmesine imkan tanıyor. Bu profiller termal performansa dayalı olarak test edilmiş ve doğrulanmış. Pi Tool ayrıyeten sistem kıymetlerinin izlenmesini ve kasada bulunan düğmeye özel fonksiyonlar atanmasını da sağlıyor.

Son olarak, şirketin Pi Case 40 kasasını yakında Türkiye’de de satışa sunacağını belirtelim.