CS:GO Geliştiricilerinden ‘İfade’ Taleplerine Net Karşılık

Counter Strike: Küresel Offensive ya da kısaca CS:GO, yıllardır oyun dünyasında ve hâlâ milyonlarca oyuncu tarafından tercih ediliyor, oynanıyor. Natürel oyuncuların, 2012 yılında piyasaya sürülen CS:GO’dan da çeşitli beklentileri bulunuyor.

Oyuncuların bu taraftaki taleplerinden bir tanesi de tanınan battle royale oyunu Fortnite‘takine benzeri bir biçimde kutlama dansları ya da bu üzere tabirlerin Counter Strike: Küresel Offensive’e eklenmesiydi. En sonunda oyunun geliştiricilerinden, oyuncuların bu talebine bir karşılık geldi.

Kutlama dansı isteğine olumsuz yanıt

(Tweet’i görüntüleyemeyenler buraya tıklayabilirler)

Haci (@DonHaci) isimli bir e-spor oyunucusu, Twitter hesabından yaptığı görüntülü paylaşımda “insanlara istedikleri şeyi verin” yazdı ve CS:GO’yu etiketledi. Haci’nin paylaştığı görüntüde da oyundaki bir karakterin dans ettiği an bulunuyor.

Counter Strike: Küresel Offensive resmi Twitter hesabı da Haci tarafından yapılan bu paylaşıma epeyce kısa ve net bir formda karşılık verdi: Hayır. Yani CS:GO’dan bu türlü bir beklentiniz varsa o beklentinizi rafa kaldırabilirsiniz.

Fortnite’ta yer alan kutlama dansları ve sözlerin en azından yakın gelecekte Counter Strike: Küresel Offensive’in resmi sunucularına gelmeyeceği mutlaklaşmış oldu. Lakin oyunda resmi sunuculara ek olarak bir de topluluk sunucuları bulunuyor. Mod geliştiriciler, bu sunucularda çeşitli dansların ve tabirlerin kullanılmasını sağlayabiliyor.

Pekala, siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Fortnite’takine emsal kutlama dansları ve sözler Counter Strike: Küresel Offensive’e de gelmeli mi? Yoksa oyun bu haliyle gereğince yeterli ve bu tıp ataklara gerek yok mu? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.