Cyberpunk 2077 1.1 Güncellemesinde Yeni Kusur

Son periyotların en çok konuşulan oyunlarından bir tanesi olan Cyberpunk 2077 için birçok sorunun giderildiği 1.1 güncellemesi geçtiğimiz günlerde yayınlanmıştı. Şirket, yapılan güncellemede çeşitli stabilizasyon geliştirmelerine odaklanıldığını ve pek çok kusurun giderildiğini söylese de durum pek o denli görünmüyor.

Olağan kurallar altında esasen bir enkaz haline gelen oyunu kurtarması beklenen yeni güncelleme, bunun yerine kendi sıkıntılarını da alıp gelmiş üzere duruyor. O denli ki Eurogamer’a nazaran oyuncular, 1.1 güncellemesinden sonra oyunun sıkışmasına ve ilerlememesine neden olan bir kusurla müsabakaya başladılar.

Down on the Street misyonu için parıltı topu üzere yeni bir yanlışımız oldu:

Cyberpunk 2077 1.1 güncellemesiyle birlikte oyunun misyonları ve açık dünyasında karşılaşılan yanılgılar, Takemura’nın Down on the Street’te arama yapmaması, Jackie’nin The Pickup’ta ortadan kaybolması, Delamain’in Epistophy’te oyuncunun birinci başta yardım etmeyi reddetmesi durumunda ortaya çıkan sessizliği üzere birçok sorunun giderildiği açıklanmıştı.

Oyuncuların bildirdiğine göreyse Down on the Street misyonu için artık değişik bir yanlışımız oldu. Bilmeyenler için Down on the Street’te vazifesi ilerletmek için karakterinizin Goro Takemura isimli bir NPC’den davet alması gerekiyor. Güncellemeden evvel Takemura bazen arama yapmıyor ve oyunun aksamasına sebep oluyordu. Şimdiyse Takemura, oyuncuyu arasa da hiçbir şey söylemiyor ve vazife ilerlemiyor.

Yanılgı tekrar ortaya çıkacağı için oyunun eski bir kaydını yüklemenin bu sorunu çözmediği belirtiliyor. Bu da kusur meydana geldikten sonra kayıt alanlar için tüm oyun ilerlemesinin büsbütün kaybolduğu manasına geliyor.