Cyberpunk 2077 1.1 Yaması Karşılaştırma Görüntüleri Yayınlandı

Son aylarda oyun dünyasında gündemi en çok meşgul eden bahis hiç elbet Cyberpunk 2077‘ydi. Ağır şikayetler ve tenkit yağmuru altında oyundaki kusurlar üzerine çalışan CD Projekt RED, geçtiğimiz günlerde birinci büyük değişiklikleri içeren 1.1 yamasını yayınladı.

Yama ile birlikte oyunda yaşanan çökme sorunları düzeltildi, kullanıcı arayüzü, görseller ve muvaffakiyetler kısımlarında karşılaşılan problemler giderildi. Birebir vakitte konsol sürümleri için çeşitli geliştirmeler yapıldı. Yama ile yapılan geliştirmelere dair ayrıntılara buradaki haberimizden ulaşabilirsiniz.

Karşılaştırma görüntüleri, yama ile konsol sürümlerinde yapılan geliştirmeleri öne çıkarıyor:

1.1 yaması ile, oyun severlerin en çok sorun yaşadıkları sürüm olan PS4 sürümünde pek çok geliştirme yapılmış olsa da kimi problemlerin hala devam ettiği belirtiliyor. Yama ile birlikte ortalama çözünürlük artırılmış durumda ve NPC’ler ile ilgili yaşanan problemler da büyük oranda çözülmüş. Lakin bu defa de daha evvel gözlenmlenmemiş kimi problemler ortaya çıkmış durumda. Örneğin kimi altyazılar oyun akışında ekranda kalabiliyor.

Xbox için yayınlanan görüntüde da yapılan geliştirmelerin emsal halde tesir ettiği görülüyor. Fakat altyazı sorunu üzere ekstra yanılgıların bu sürümlerde mevcut olmadığını söyleyebiliriz. Xbox sürümünde tıpkı vakitte kimi silah geliştirmeleri de yapılmış üzere görünüyor.

Gelen birinci büyük yamanın sıkıntıları yüzde 100 olmasa da çözmeye başladığını söyleyebiliriz. Bu da çok da uzun sürmeyecek geliştirme çalışmaları ile Cyberpunk’ın nihayet beklentileri yanlışsız karşılayabilecek düzeye gelebileceğini işaret ediyor.

Cyberpunk 2077 1.1 yaması karşılaştırma görüntülerini aşağıdaki ilişkileri ziyaret ederek izleyebilirsiniz: