Cyberpunk 2077’de Vakti Denetim Etmenizi Sağlayacak Mod

Cyberpunk 2077, uzun müddettir beklediğimiz hayallerimizin oyunu olarak çıkamamış olsa da hâlâ ziyadesiyle âlâ bir atmosferi ve kıssayı bizlere sunuyor. Oyun içindeki kusurları görmezden geldiğimizde tadından yenmeyen bu ikili, birtakım oyuncuların oyunu bitirmiş olmalarına karşın oynamaya devam etmelerinin de ana sebebi olarak sayılabilir.

Cyberpunk 2077’yi hâlâ oynanabilir kılan şeylerden biriyse oyun için geliştirilen modların artık peş peşe çıkıyor olması. Bugünse oynanışınızı direkt etkilemeyen lakin kullanışlı olabilecek bir modla karşınızdayız. LimakXRobczuk kullanıcı isimli birisi tarafından geliştirilen mod, Night City’nin vaktini denetim etmenizi sağlıyor.

Vakti yavaşlatabilir, hızlandırabilir ya da durdurabilirsiniz:

Şayet Night City’deki vaktin fazla süratli aktığını düşünüyor ve vakti dondurmak ya da gerçek dünyadaki sürate ulaştırmak istiyorsanız, Real Time Pass isimli bu moddan yardım alabilirsiniz. Mod, gece ve gündüzün gerçek dünyadaki üzere olmasını sağlayan seçeneğiyle birlikte vakti 2 ya da 4 kat hızlandırmanızı ve hatta büsbütün durdurmanızı sağlayabiliyor.

Bununla birlikte oyun içinde vakti bir anda ileri almak da istiyor olabilirsiniz. Bu mod sizlere bu kolaylığı da sunuyor. Üstelik vakti denetim etmek için klavyenizdeki NumPad + ve – tuşlarını kullanmanız kâfi oluyor. Tuşlara her bir dokunuşunuz, Night City’de 1 saat geçmesini ya da gerilemesini sağlıyor.

Night City’nin vaktini denetim etmek istiyorsanız, LimakXRobczuk tarafından geliştirilen Real Time Pass moduna bu temasa tıklayarak ulaşabilirsiniz. Modu yüklemek için indirdiğiniz ‘RealTimePass’ isimli belgeyi Cyberpunk 2077’nin heyeti olduğu klasör > bin > x64 > plugins > cyber_engine_tweaks > mods klasörüne atmanız kâfi. Ayrıyeten geçtiğimiz haftalarda yayınlanan üçüncü şahıs kamera moduna da göz atmayı unutmayın.