Cyberpunk 2077’nin 1.1 Yaması Problemleri Çözemedi

Dün sizlere aktardığımız haberimizde Cyberpunk 2077 için 1.1 yamasının yayınlandığından bahsetmiştik. Oyunun konsol, PC ve Stadia sürümü için yayınlanan yamanın optimizasyona odaklandığı belirtilmişti.

Cyberpunk’ın resmi internet sitesinden yayınlanan yama notunda açık dünya ve vazifelerde karşılaşılan sıkıntıların düzeltildiği ayrıyeten oyuncuları zahmetten çıkartan çökme meselelerinin da giderildiği belirtilmişti. Lakin görünüşe nazaran çökme meseleleri PlayStation 4 ve PlayStation 5‘te hâlâ giderilebilmiş değil.

Cyberpunk 2077’deki çökme problemleri 1.1 yamasından sonra da devam ediyor

Polonyalı CD PROJEKT RED‘in geliştirdiği Cyberpunk 2077’nin neden oyun dünyasında bu türlü bir krize sebep olduğundan bahsetmiştik. Oyununun çıkışından bu yana yaşananlar ve yayınlanan son yamayla birlikte hâlâ oyuncuları tatmin edecek düzeyde olmaması aslında durumu biraz özetliyor.

Push Square’de yer alan haberde, 1.1 yaması kurulduktan sonra hala çökme problemleri yaşandığı ve birçok PlayStation oyuncusunun da benzeri durumları lisana getirdiği belirtiliyor. Hatta yamayı kurduktan sonra oyunun daha makûs hale geldiğini söyleyen oyuncular bile bulunuyor.

CD PROJEKT RED, Cyberpunk 2077 için yayınladığı yol haritasında ocak ve şubat aylarında iki büyük yama yayınlayacağını açıklamıştı. Bu yamalardan birincisi yayınlandı ve durum pek de iç açıcı gözükmüyor. Şu an önümüzde yanılgıların giderileceği 1.2 yaması var.

Yayınlanan yol haritasında 1.2 yamasından sonra 2022 yılına kadar oyun için çeşitli güncellemeler ve geliştirmeler yapılacağı, fiyatsız bir DLC yayınlanacağı ve yeni konsollara fiyatsız yükseltmenin yapılacağı belirtilmişti. Konsol sahibi okurlarımız, siz yayınlanan yamadan sonra çökme problemleri yaşadınız mı?