Dell’den dünyanın birinci 40 inç kavisli 5K monitörü

Dell daha yeni Latitude dizüstü bilgisayarlarını tanıttı. Yeni düzenlediği aktiflik ve etkileşimli sunumlarla dünyanın birinci 40 inç kavisli 5K monitörü ve UltraSharp monitörleri sergilendi. Bunun yanı sıra birkaç monitörünü daha tanıtan Dell’in yeni aygıtlarının özellikleri:

Dünyanın birinci 40 inç kavisli 5K monitörü

Dell’e nazaran dünyanın 5K çözünürlüğe (5,120 x 2,160 piksel) sahip birinci 40 inç ultra geniş kavisli monitörü olan Dell UltraSharp 40 Kavisli WUHD Monitör, gelişmiş özelliklere sahip. IPS yapıda olan aygıt yüzde 100 sRGB ve yüzde 98 oranında DCI-P3 sayesinde 1.07 milyar rengi işleyebiliyor.

CES 2021 İnovasyon Ödülü’nü kazanan monitör genel sınırlarıyla bu güçlü özelliklerine karşın ince ve şık bir tasarım ile karşımıza çıkıyor. Bu özelliklerinin yanında monitörde Thunderbolt 3, 40 Gbps’ye kadar transfer suratı sunuluyor ve dizüstü bilgisayarınızı 90W’a kadar şarj edebiliyor.

Bilgisayarlara ek olarak akıllı telefonları da USB-C temas noktasıyla birlikte 15W ile şarj edebiliyor. İlişki tarafında çeşitlendirilen aygıt, kolay erişilebilir ve taşınabilir depolama sağlaması açısından USB-A ilişki noktasına da sahip. Ayrıyeten isteyen kullanıcılar Wi-Fi için Ethernet kablosu kullanabilir.

Dell 40 inç kavisli 5K monitör 2 bin 100 dolardan başlayan fiyatlarla 28 Ocak’tan itibaren satışa çıkıyor.

Aygıtın tanıtım görüntüsü:

Dell UltraSharp 38 inç kavisli monitör

Dell 40 inç kavisli 5K monitörüne kısayla daha uyun fiyatlı olan Dell UltraSharp Kavisli monitör, 38 inç boyutlarında 3.840 x 1.600 piksellik bir IPS ekrana sahip. Thunderbolt ilişki noktası bulunmayan aygıtta, USB-C çıkışı bulunuyor. 40 inçlik versiyonda olduğu üzere 38 inçlik versiyonda da 9W tümleşik hoparlör konseyimi bulunuyor. Bunun dışındaki özellikler benzeri halde lanse ediliyor.

Dell UltraSharp 38 inç kavisli monitör bin 500 dolardan başlayan fiyatlarla 28 Ocak’tan itibaren satışa çıkıyor.

Görüntü konferans için özel olarak tasarlanan Dell 24 inç, Dell 27 inç ve Dell 34 inç monitörler

Koronavirüs salgınında görüntü konferans uygulamalarına değerli bir talep geldi. Toplantılarını meskenden çalışırken internet üzerinden gerçekleştiren milyonlarca insan salgının alışkanlıklarını değiştirmesine şahitlik etti. Dell de bu noktada 24 inç, 27 inç ve 34 inç boyutlarında üç farklı monitör geliştirdi.

Her üç modelde de açılabilir yapıda 5 Megapiksellik kameralara ek olarak gürültü önleyici mikrofon ve çift 5W hoparlör bulunuyor. Aygıtta özel bir Microsoft Teams düğmesi bulunuyor ve bu uygulama üzerinden bir toplantınız varsa basitçe katılmanızı sağlıyor.

55 inç ve 65 inç Dell 4K etkileşimli dokunmatik monitörler de bulunuyor. 20 farklı dokunma noktasını algıyabilen cihazar, böylelikle birebir anda birden fazla kişi tarafından kullanılabiliyor. Aygıtlarda yerleşik olarak çift 20W hoparlör bulunuyor.

Dell 24 inç, 519.99 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkıyor.

Dell 27 inç, 719.99 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkıyor.

Dell 34 inç, bin 150 dolardan başlayan fiyatlarla satışa çıkıyor.

Dell 55 inç ve Dell 65 inç fiyatlar açıklanmadı.