Dev dizaynıyla atletleri amaca alan: Bose Sport Open

Kullanıcıların dikkatini epey çeken aygıtlara imza atan Bose yeni kulaklığını duyurdu. Bose Sport Open ismi verilen kulaklık atlet kulaklıklarının dizaynından çok da farklı değil. Bu noktada kulağı büsbütün saran Sport Open, birtakım kullanıcıların ‘tasarımıyla’ güzeline gitmeyecek olsa da tempolu sporlar yapan şahısların epey güzeline gidecek gibi  duruyor.

Bose Sport Open özellikleri ve fiyatı

Kablosuz kulaklık modellerine bir yenisini ekleyen Bose, kullanıcıların karşısına klasik tasarım kulaklıklarından farklı bir modelle çıkıyor. Açık kulaklık dizaynıyla bizleri karşılayan model TWS olarak konumlandırılıyor. TWS özelliği sayesinde etrafınızdaki sesleri engellemeden uygun bir ses performansı sunmayı vadediyor.

Sportmenler odağa alındığı için kulaklık IPX4 sertifikasıyla suya ve tere karşı sağlam. Kaba dizaynının altında 14 gramlık bir tartıya sahip olan aygıt, etkin gürültü engelleme özelliğine sahip değil. Fakat bunun yanında 16 mm‘lik ses şoförlerini bünyesinde barındıran aygıt, akustik hassasiyetine odaklanmış oluyor. Aygıtta bulunan mikrofon sistemi sayesinde kulaklık yapılan aramalar sırasında şayet dışarıdaysanız rüzgar senin karşıya iletilmesinin önüne geçiyor.

Şirketin savına nazaran Bose Sport Open, OpenAudio teknolojisine takviye veren birinci kulaklık oluyor. Kulaklık tam şarj ile 8 saat üzere bir kullanım sunarken, yarım saatlik şarj edilmesiyle de 3 saatlik bir kullanım sunuyor. Kulaklığın tam dolması içinse 2 saat gerekiyor. Kulaklık irtibat tarafında Bluetooth 5.1 ile karşımıza çıkıyor ve sesli asistanlara erişim için bünyesinde fizikî bir tuş bulunuyor.

Aygıtın 20 Ocak’tan itibaren global olarak 200 dolardan satışa çıkması bekleniyor.