DualSense’i İstediğiniz Renkte Tasarlayabileceğiniz Site

Japon teknoloji devi Sony, yeni kuşak oyun konsolu PlayStation 5’i geçtiğimiz yılın ortalarında birinci kere gösterdiğinde oyunseverleri ziyadesiyle şaşırtmıştı. Çünkü 2000 yılında piyasaya sürülen PlayStation 2’den bu yana tüm PlayStation sürümleri siyah renkli bir dizayna sahipken; PlayStation 5 hem konsol hem de aksesuarlarında beyaz yüklü bir dizayna sahipti.

ColorWare isimli bir internet sitesi, PlayStation 5’in oyun kolu DualSense’in beyaz yüklü dizaynından hoşlanmayan ve daha ferdî bir DualSense tasarımı isteyenler için özelleştirilmiş DualSense seçenekleri sunuyor.

ColorWare’ın web sitesine girip DualSense’i seçtiğinizde “boyama oyunları” gibisi bir arayüz ile karşılaşıyorsunuz. Bu arayüzde DualSense’in dış gövde, iç gövde, tuş ve dokunmatik yüzey renklerine tek tek karar verebileceğiniz üzere dokunmatik yüzeyin üzerine bir metin de ekleyebiliyorsunuz.

ColorWare’ın şahsa özel dizaynlar sunarak kullandığı eserleri “özelleştirmeyi” sevenler için uygun bir tahlil sunduğunu söyleyebiliriz. İşin daha da enteresan yanı, kelam konusu şahsî DualSense modellerinin en azından Türkiye’de büyük bir fiyat farkıyla gelmiyor olması.

Sony, standart DualSense’in Türkiye fiyatını 1.099 TL olarak açıklarken; ColorWare’ın üstte görmüş olduğunuz Webtekno yazılı özel tasarım DualSense modeli, 149 dolar yani yaklaşık 1.109 TL fiyata sahip. Pekala sizce DualSense’in standart tasarımı mı yoksa özelleştirilmiş dizaynları mı daha âlâ görünüyor?

Bireye özel tasarlanmış birtakım DualSense modelleri