EA’dan Epic Games’teki Kampanyayla İlgili Açıklama

Düzenlediği fiyatsız oyun kampanyaları ile son yılların en tanınan oyun platformu olmayı başaran Epic Games, geçtiğimiz haftalarda EA Games tarafından piyasaya sürülen Star Wars: Battlefront II’yi fiyatsız olarak dağıtmaya başlamıştı. Star Wars: Battlefront isimli serinin dördüncü oyunu olarak karşımıza çıkan Star Wars: Battlefront II, pek çok oyuncuyu da heyecanlandırmıştı. Çünkü bu kampanyaya dahil olmak, oyuncuların cebine 280 TL üzere azımsanamayacak ölçüde para bırakmıştı.

Epic Games, vakit zaman başlattığı kampanyalara gösterilen ilgi nedeniyle çöküyor. Bu durum, Star Wars: Battlefront II’nin fiyatsız olmasıyla birlikte de yaşandı. Oyuncular, saatler boyunca Epic Games’in sunucularına erişemediler. Ses getiren kampanya ile ilgili yeni bir açıklama ise EA Games‘ten geldi. Şirket, Star Wars: Battlefront II’nin kaç oyuncu tarafından fiyatsız olarak alındığını açıkladı.

19 milyondan fazla oyuncu, Star Wars: Battlefront II kampanyasından yararlandı

Electronic Arts tarafından yapılan açıklamalara nazaran 19 milyondan fazla oyuncu, Epic Games’in başlattığı kampanyaya dahil olarak, Star Wars: Battlefront II’ye rastgele bir fiyat ödemeden sahip oldu. Lakin bu sayının önemli manada yüksek olduğunu söylemek gerekiyor. Örneğin; dünyanın en bilindik oyunlarından bir tanesi olan The Sims 4, yayınlandığı günden bu yana 30 milyon civarı satmıştı. 19 milyondan fazla oyuncu ise Star Wars: Battlefront II’ye fiyatsız sahip oldu.

Epic Games’in Star Wars: Battlefront II kampanyası çoktan sona erdi. Haliyle, bu oyuna sahip olmak isteyen oyunseverlerin Epic Games, Steam ya da Origin’i kullanarak, oyunu satın almaları gerekiyor. Lakin açıklanan sayılar, Epic Games’in en çok ilgi gören kampanyalarından bir adedinin Star Wars: Battlefront II olduğunu gözler önüne seriyor…